İnternetWordpress Konular

İletişim Formu Nasıl Eklenir ?

WordPress blogunuza neden bir iletişim formu eklemelisiniz?

Kendinizi istenmeyen e-posta spam’lerinden koruyorsunuz. Bir WordPress blogunuz olduğunda, sahip olduğunuz an, onu çok hızlı bir şekilde göreceksiniz. Spam gönderenlerin gerçekten yaptığı bir şey, diğer blogları korumasız e-posta hesapları için sürekli taramaktır, böylece onları spam listelerine kolayca ekleyebilirler. Bu, WordPress blogunuzda bir e-posta hesabınız olduğunda, spam’e karşı savunmasız olduğunuz anlamına gelir, bu nedenle bir iletişim formu eklemek önemlidir.

WordPress’e İletişim Formu Ekleme

WordPress’e bir iletişim formu eklemenin en iyi yolu, Kontaktör adlı bir eklenti kullanmaktır. Ne yaptığınızı biliyorsanız, aynı işlevi eklemenize izin verecek eklentiler de vardır. Tek bir kurulum altında birden çok form eklemenize izin veren eklentileri aramanızı öneririm.

WordPress blogunuza kendi iletişim formlarınızı eklemek çok kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey, HTML kodu ekleme becerisidir. Bunu yapmanın en popüler yollarından biri, WordPress tarafından Kontaktör adlı bir eklenti kullanmaktır. Bu eklenti ile, yayınınızdaki hangi içeriğin görüntüleneceğini ve nereye yerleştirileceğini seçebilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra yapmanız gereken tek şey, gönderinize kısa bir koda referans eklemektir. Yapılması çok akıllıca bir şey çünkü bu kısa kod, insanları abone olarak eklemeleri için gönderdiğiniz bağlantı olacaktır. Gönderilerinize istediğiniz kadar kısa kod yerleştirebilirsiniz, ancak bunları anlamlı oldukları ve en iyi göründükleri yerlere koyduğunuzdan emin olun. Ücretsiz bir WordPress sürümü kullanıyorsanız, işi sizin için yapacak yerleşik optimizasyon kısa kodu vardır. Kendi kısa kodunuzla uğraşmadan önce onları kontrol ettiğinizden emin olun.

WordPress’e bir iletişim formu eklemenin son yolu, formlar menüsünü eklemektir. Bunu başka bir gönderideki kodu kopyalayıp yapıştırarak veya oradaki harika kısa kod oluşturuculardan birini kullanarak manuel olarak yapabilirsiniz. Formlar menüsünü gönderinize eklediğinizde, ziyaretçilerin adlarını, soyadlarını, e-posta adreslerini ve abone ol düğmesini girebilecekleri bir giriş kutusu görüntüler. Ayrıca, formu gönderdikten sonra onlara otomatik olarak bir onay e-postası gönderme seçeneği de vardır.

Bunlar, WordPress’e bir iletişim formu eklemek için kullanabileceğiniz hızlı ve kolay yöntemlerden sadece ikisi. Çok daha fazlası var, ancak bu ikisi en popüler olanı. Kısa kod oluşturucu ve WPT eklentisi ile daha rahat hale geldikçe, formlarınızı özelleştirmenin daha fazla yolunu bulacaksınız. Müşterilerinizin tıkladıktan sonra iletişim formunuzu kullanmayı kolayca bırakabilmeleri için her zaman bir iptal düğmesi eklemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu