İnternetWordpress Dersleri

Yazı Paylaşma Sorunu Çözümü

Ne tür bir WordPress Gönderi Sorunu çözümünden bahsettiğimi merak ediyor olmalısınız? WordPress o kadar popüler ki hem küçük hem de büyük şirketler tarafından blog platformu olarak kullanılıyor. Açık kaynak kodlu ve ücretsizdir ve bu güçlü blog platformuyla nasıl başlayacağınıza dair birçok öğretici bulabilirsiniz. Ancak en yaygın WordPress Gönderi Sorunlarına aşina mısınız? Karşılaşabileceğiniz en yaygın WordPress Gönderi Sorunlarından bazıları şunlardır:

Gönderinizi yanlış Gönderme URL’sine kaydetmişsiniz. Bu, karşılaşacağınız en yaygın WordPress Gönderi Sorunudur. Peki önce ne yapmanız gerekiyor? WordPress’in gönderilerinizi kaydetmenin iki farklı yolu vardır. İlk yol, WordPress’i kurduğunuzda kullandığınız Varsayılan WordPress Gönderi URL’sidir. İkinci yol, gönderi başına URL seçeneğidir.

Gönderi Ayarınızı değiştirdiyseniz (kategori, etiketler, yayınlanmış vb.) Gönderinizi yenisi olarak kaydetmeniz gerekir. Yine, yönetim alanınızdaki Gönder düğmesine tıklamanız ve ardından Gönder’e gitmeniz gerekecektir. Kaydet sekmesini bulun. Gerekli ayrıntıları girmeniz gerekecektir.

Gönderiniz Arama Motoru Sonuçlarında görünmüyor. Gönderiniz için başlık veya açıklama belirtmemiş olabilirsiniz. WordPress, sizin için mevcut seçeneklerin bir listesini görüntüleyecek bir dizi farklı menüye ve filtreye sahiptir. Bunu düzeltmek için, yönetim alanınızdaki gönderi başına simgeye tıklamanız gerekecektir. Bu, mevcut Gönderi kategorilerinin bir listesini gösterecektir. Orada arama kutusuna gösterilmesini istediğiniz metni girmelisiniz.

Gönderilerinizden hiçbirini göremezsiniz. Umarım bu sitenizdeki görsel bir unsurdur. Bu soruna kötü optimizasyon neden olur. Bunun olduğunu görürseniz, Gönderi kurulumunuzu düzenlemeniz, başlık ve açıklama alanlarınıza alakalı anahtar kelimeler eklemeniz ve yazınızın içeriğini tanımlamak için oluşturduğunuz başlık ve açıklama alanlarını kullanmanız gerekecektir.

Bu sorun, Gönderi alanında izin verilmeyen bir dosyayı göndermeye çalıştığınızda oluşur. WordPress, dosyalarınızı dilediğiniz gibi düzenlemenize izin verir, ancak bu dosyalar taşınamaz, düzenlenemez veya silinemez. Bu durumda, Taşı sekmesine tıklayarak dosyayı taşıyabilir veya üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. WordPress ayrıca yayınınızı düzenlemenize izin verir. Yine, yayınınızı görüntüleyemiyorsanız, Düzenle bağlantısını tıklayabilirsiniz. Son olarak, dosyanın yazarıyla Bize Ulaşın aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu