İnternetWordpress DersleriWordpress Konular

Web Site Video Nasıl Eklenir?

merak ediyorsunuz WordPress’e Nasıl Video Eklenir? Wordpress Video Ekleme Avantajları Neler ?

WordPress videolarını öğrenmek, sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin ve güvenilirlik oluşturmanın harika bir yoludur. Web sitenize video dosyaları eklediğinizde, trafik alacaksınız. Hedeflenen ve satın almaya hazır trafik. Video Pazarlama, İnternet İşimin önemli bir bileşenidir.

Bedava. Blogunuza ve web sitenize videolar ekleyebilirsiniz. İnsanlar video izlemeyi sever. Daha çok ders gibi ve etkileşimli. Alanınızda uzman değilseniz veya hakkında konuşacak çok fazla içeriğiniz yoksa, videolar yayınlamak dünyanın her yerinden milyonlarca insana ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bunları nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek, WordPress yazılımınız için eklentiyi yüklemek kadar basittir ve artık hazırsınız.

WordPress, farklı kaynaklardan video dosyaları yayınlamanıza yardımcı olacak eklentiler sunar. Blogunuza video eklemek istiyorsanız, All-in-One-SEO adında bir eklenti kurabilirsiniz. Bu eklenti, hedef anahtar ifadeleriniz için arama motoru sonuçlarını gösterecektir. Ayrıca, video dosyalarınızı bir FTP hesabı aracılığıyla yönetmenize olanak tanır. Blogunuza sık sık video gönderiyorsanız veya web sitenizi FTP hesabınızdan barındırıyorsanız bu harikadır. All-in-One-SEO, videolarınızı yüklemek ve kaydetmek için bir giriş ve şifreye sahip olmanızı gerektirecektir.

WordPress’te Video Nasıl Eklenir?

Sitenize video eklemek istiyorsanız, gidebileceğiniz iki yol vardır. YouTube gibi bir video barındırma sağlayıcısı kullanabilir veya videonuzu doğrudan kendi sunucunuza yükleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın ve ilgi alanlarınızın ne olduğuna ve bunun için ne kadar zaman harcamak istediğinize bağlıdır.

Başlamanın bir yolu, SiteMap Pro adlı harici bir eklenti kullanmaktır. Bu, site haritanızda gezinme panelini oluşturmak için kullanılır. Eklenti ayrıca yüklediğiniz video dosyasına başlıkları, açıklamaları ve anahtar kelimeleri otomatik olarak ekleyecektir. Bir video seçtikten sonra, bu eklenti onu site haritanıza yükleyecektir. “Önizleme” düğmesini tıklayarak videoyu hemen önizleyebilirsiniz.

WordPress’e video eklemenin başka bir yolu da yerleşik video galerisini kullanmaktır. Bu özellik, WordPress’in “hepsi bir arada” sürümünde mevcuttur. Ayrıca bu özelliği kullanarak videolarınızı doğrudan blogunuza ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, önce sol gezinme menüsündeki “Fotoğraflar” simgesine tıklayın. Bu, farklı fotoğraf görüntüleri arasından seçim yapabileceğiniz yeni bir sayfa açacaktır.

WordPress siteniz için videolarınıza ses eklemenize izin veren birkaç eklenti de vardır. Bunlara WP Audible ve WP SmartVideo dahildir. Bu eklentiler, metin okuma özelliğini kullanarak web sitenizin kaynak kodundaki metni okumanızı sağlar. Videonuza altyazı eklemek için bu eklentileri de kullanabilirsiniz.

Videonuz web sitenize yüklendikten sonra, onu arama motorları için optimize etmek isteyeceksiniz. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu var. Kod konusunda rahat değilseniz veya bu işi dış kaynak olarak kullanmayı tercih ediyorsanız, videonuzu sizin için optimize edecek hizmetler vardır. Bununla birlikte, video ne kadar uzunsa, o kadar fazla optimizasyon çabası yapmanız gerekeceğini unutmayın. Videonuz çok uzun değilse, en kolayı makalenize başlık olarak eklemek ve web sitenize geri bağlantı vermek olabilir.

Videonuzu arama motorları için optimize etmenin başlık etiketlerini, açıklamaları ve anahtar kelimeleri kullanmak gibi başka yolları da vardır. Yapmanız gereken ilk şey, kendinize iyi bir anahtar kelime arama aracı bulmaktır. Google Harici Anahtar Kelime Aracı adlı aracı tavsiye ederim (burada incelenmiştir). Videonuzun başlığını, açıklamasını ve etiketlerini (varsa) yazın ve ara düğmesine basın. Kullandığınız sitenin kalitesine bağlı olarak, bunu yapmanıza yardımcı olacak birçok araç olmalıdır.

İyi bir anahtar kelime arama aracı bulduğunuzda, videonuzu web siteniz için optimize etmek için kullanmak istediğiniz eklentileri seçebilirsiniz. Bazı popüler eklentiler arasında Gelişmiş Video Seçenekleri, Video RSS Besleme Seçenekleri ve YouTube Koçluğu bulunur. Bunlar, web yöneticileri arasında açık ara en popüler eklentilerdir.

Videonuz optimize edildikten sonra, gerçekten sitenize eklemenin zamanı geldi. Bunu yapmak için, ‘Ekle’ bölümünüzdeki ‘Video Ekle’ye gitmeniz gerekir. Oradan videonuzu doğrudan WordPress sitenize yükleyebilirsiniz. Videonuza yönelik resimleri ve bağlantıları da sürükleyip bırakabilirsiniz. Sitenize yüklerken, alt resim etiketiyle yüklendiğinden emin olun. Bu, izleyicinin videoyu görebilmesini ve tıkladığında gidecek bir yeri olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu