İnternetWordpress Dersleri

Siteye Simge Ekleme

Wordpress Siteye Simge Nasıl Eklenir ? Simge Neden Eklenir ? Wordpress Simge Ekleme Avantajları nelerdir ?

               WordPress nasıl simge ekleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu makale tam size göre. Bilgili bir internet kullanıcısı olduğunuza eminim. Güzel ve yaratıcı grafik tasarımlara sahip bazı web sitelerini ziyaret etmiş olmalısınız. Ancak, bu grafik tasarımların neyin bu kadar özel olduğunu ve bir web sitesine veya bloga nasıl uygulanabileceğini de merak etmiş olmalısınız. Ayrıca HTML kodlarının hepsinin aynı olduğunu düşünüyorsanız, büyük bir şok içindesiniz demektir. İnanın bana, bir kedinin derisini yüzmenin birden fazla yolu var ve bu teknolojik alemde herhangi bir gelişmiş teknik kullanmıyorsanız, gelişmiş işlevsellik için birçok fırsatı kaybediyorsunuz.

WordPress’e bir simge eklemek

Gerçek şu ki, WordPress’e, ziyaretçilerinizin gezinme menünüzü ve sitenizde bulunan diğer tüm özellikleri tam olarak kullanabilecek şekilde simgeler eklemek istiyorsanız, o zaman sofistike taktikler uygulamanız gerekir. Sadece genel simge kodunuza güvenemez ve çalışacağını umamazsınız. Diğer herhangi bir yazılım gibi, web portalınızı diğerlerinin üzerinde bir çentik haline getirmek için belirli teknolojileri eklemeniz gerekir.

Pek çok seçenek mevcut ancak bunu yapmanın en iyi yollarından biri SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) kullanmaktır. Bu, modern web tasarımının son derece önemli bir yönüdür ve eğer onu kullanmazsanız, web sitenizin arama motoru sonuçlarında optimum sıralamadan yararlanmama ihtimali yüksektir. Aslında, tasarımlarının Google ve diğer önde gelen arama motorları tarafından algılanmamasını sağlamak için profesyonel SEO şirketlerini işe alan bazı yüksek rütbeli web siteleri vardır. Bu biraz fazla değil mi?

Ancak, birkaç kolay adımı izleyerek bir SEO uzmanı tutmadan gerekli simgeleri ekleyebilirsiniz. Örneğin, All-in-One-SEO adlı WordPress eklentisini yükleyerek kenar çubuklarınıza simgeler yükleyebilirsiniz. Bu harika eklenti, ilgili tüm web sitelerini otomatik olarak algılar ve bunları Kenar Çubuğuna dahil eder. Ayrıca istediğiniz sayıda simge seçebilir ve ilgili kodları ekleyerek bunları özelleştirebilirsiniz.

Daha fazla simge eklemek istiyorsanız, uygun kısa kod seçeneğini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, herhangi bir metne ‘+’) sembolleri eklemek ve ilgili anahtar kelimeyi Kenar Çubuğunuza eklemektir. Basit!

Bunların dışında web siteniz için farklı renk temaları da oluşturabilirsiniz. WordPress’in harika colorchopper özelliği ile tüm web sitenizin renk temasını tek bir tıklama ile değiştirebilirsiniz. Böylece, herhangi bir güçlük çekmeden web sitenize kolayca yeni bir görünüm ve his ekleyebilirsiniz. Harika WordPress eklentisini kullanmayı seveceğinizi ve web sitenizi optimize etmenin avantajlarından yararlanacağınızı umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu