İnternetWordpress Konular

Web Site Neden Kullanmalıyız ?

Wordpress Neden Kullanılır ? Wordpress Nasıl Kullanılır ? Wordpress Avantajları Nelerdir?

WordPress, PHP ve MySQL tabanlı ücretsiz bir blog platformudur. Platformun temel amacı, kenar çubukları, menüler, posta alanları, e-posta formları, anketler ve formlar gibi çeşitli bileşenleri içerebilen dinamik web sayfalarının kolayca oluşturulmasına izin vermektir. Web sitelerinin WordPress kullandığı en yaygın alanlardan biri, bir kenar çubuğu widget’ı kullanılarak oluşturulan ve WordPress menüleri aracılığıyla nasıl etkinleştirilebilecekleri blog alanlarıdır. Bunlar, WordPress için en iyi eklentilerin nasıl seçileceği ve çeşitli web sayfaları oluşturmak için kenar çubuğunun ve menü işlevinin nasıl kullanılacağı da dahil olmak üzere, WordPress hakkında bilgi edinirken keşfedebileceğiniz konulardan sadece birkaçı.

WordPress’i web siteleri için bir blog platformu olarak kullanmanın en iyi yollarından biri, WordPress menü oluşturma kullanmaktır. WordPress, kenar çubuğunuzu ve başlık bağlantılarınızı kenar çubuğunda bir Flash formatında veya bir kısa kod kullanarak istediğiniz yere otomatik olarak oluşturur ve yerleştirir. Kısa kodu kendi kenar çubuğunuzu oluşturmak veya web siteniz için tam bir başlık oluşturmak için de kullanabilirsiniz. WordPress ana menüsü ve başlık alanları, kategoriler, arama motorları, arama önerileri vb. Gibi bir dizi başka farklı seçeneği görüntülemek için de mükemmeldir. Ek olarak, WordPress ana menünüzü ve başlığınızı, web sitenizde yüklü olan resimler, düğmeler, yorum formu kutuları, bize ulaşın formları, alışveriş sepeti formları ve çok daha fazlasını içeren herhangi bir sayıda farklı widget’ı görüntülemek için de kullanabilirsiniz.

WordPress’in web sitesi oluşturma ve web sitesi bakımı için kullanılmasının bir başka yolu, altbilgilerin kullanılmasıdır. WordPress, ana gövde sayfanızda görüntülenen içeriğin üzerine farklı menü stilleri ve altbilgiler yerleştirmenize olanak tanıyan WordPress altbilgi eklentisi adı verilen bir özellik içerir. WordPress şablonunuzun boyutuna bağlı olarak, WordPress altbilgisi, başlığınızın boyutuna bağlı olarak iki ila dört sütun arasında yer alabilir. Bu, altbilgi menülerinizi oluştururken zamandan ve hayal kırıklığından tasarruf etmek için WordPress şablonlarınızı kullanabileceğiniz başka bir alandır, çünkü çoğu zaman bir WordPress şablonunda bulacağınız biçimlendirme seçeneklerine sahip değillerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu