İnternetWordpress Konular

Wordpress Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Wordpress Güncelleme Nedir ? Wordpress Nasıl Güncellenir ? Wordpress Güncellemenin Faydaları Nelerdir ?

Wordpress Neden Güncellemeliyiz ?

               Wordpress nasıl güncellenir hakkında internette araştırma yapıyorsanız muhtemelen bir hata ile karşılaşmıssınız demektir, bu hataların bir çok sebebi olabilir.Bir Eklenti dahi wordpress sitenizi bozmaya yetecektir. Wordpress sitenizi bozacak eklentilerden temalardan uzak durmalıyız kırılmış lisanssız ücretsiz dağıtılan tüm eklentiler temalar sitenizi bozmaya yetecektir, bunun yanı sıra wordpress kendi dosyalarından kaynaklı hatalar sebebiyle de sitenizde arızalar meydana gelebilir bu yüzden herzaman wordpress güncelleme işlemini yapmamız tavsiye edilir.

  1.  Wordpress güncelleme işlemi tüm kendi dosyalarındaki hataları giderir.
  2. Her güncellemede sevebileceğiniz verilen yenilikler ve özellikler. 
  3. tüm güncellemelerinde olduğu gibi son güncellemesi ile beraber gelen hız ve optimizasyon yenilikleri.
  4. Kendisine özgü yeni temalar eklentiler ve çok daha fazlası.

Bunları kaçırmamamız için herzaman wordpress sistemimizi her yeni güncellemede geç kalmadan yapmamız bizim faydamıza olacaktır hem güvenlik açıklarından kurtulmuş olduğumuz gibi hemde web sitemizin hız ve optimizasyon kazanmasından yararlanmış oluruz.

Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler

Güncellemeyi başlatmadan önce yapmamız gereken bazı şeyler mevcut bizim için çok önemlidir wordpress güncelleme öncesi karşılaşabileceğimiz tüm hatalara karşı kendimizi hazırlamamız gerekir, çünkü düşününki güncelleme başlattık biranda elektriğimiz kesildi veya internetimiz kesildi böyle bir durumda sitemizde bir hata giderirken birçok hataya sebebiyet verebiliriz bunlara dikkat etmeliyiz, tüm site yedeğimizi alalım.

Wordpress Güncelleme İşlemi

Öncelikle tüm site yedeğimizi cpanel de backup modu ile yada program aracılığı ile filezilla olabilir tüm yedeklerimizi alıp bilgisayarımızda bir konuma kaydedelim ardından güncelleme işlemini başlatabiliriz.

Wordpress admin panelimize giriyoruz, başlangıç sekmesi altından güncellemeler alanına giriyoruz burada sitemiz için gerekli olan tüm güncellemeleri görebildiğimiz alana erişim sağlamış oluyoruz temalar,eklentiler,wordpress güncellemelerini tek tıklama ile güncellemeye kavuşturabiliriz.

Yukarıda görselde gördüğünüz gibi ben son sürüm kullandığım için wordpress dosyalarımı yeniden yükleyebileceğimi göstermektedir, güncellemeye ihtiyaç duyduğunda şimdi güncelle seçeneği aktif olacaktır bu butona tıkladığımızda artık enson sürüm wordpress güncellemesini almış olacağız. En alt kısımda gördüğünüz gibi bir adet eklentimin güncellemesi de gelmiş buradada tüm eklentilerime güncelleme geldiğinde buradan güncellemelerimi yapabileceğim alandır.

Güncelleme esnasında panelden herhangi bir alana girmememeye dikkat edelim yoksa güncelleme duracaktır sitenizde problem olmasına sebep olabilirsiniz güncellememiz kısa bir süre içinde tamamlanmış olacak. Wordpress dosyalarımızı cpanel aracılığı ile veya filezilla aracılığı ile dosyalarımıza erişerek internetten wordpress kendi sitesinden indirdiğimiz son sürüm dosyaları ilede güncellememizi yapabiliriz ama bu seçeneklere çok gerek olmadığından wordpress panelimizden güncellememizi çok basit bir şekilde tamamlayabiliriz.

Wordpress güncelleme nekadar kolay olduğunu görmüş olduk bu şekilde sorunsuz güncelleme yapabilirsiniz ve ardından sitenizin hız optimizasyonu güvenlik açıkları ve hataları kalkmış olacaktır. Yardım’a ihtiyacınız olursa yorum yaparak sorununuzu belirtmeniz durumunda yardımcı olurum herkese kolay gelsin.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu