İnternetWordpress Dersleri

Etki Alanları Nasıl Değiştirilir?

WordPress Etki Alanları Nasıl Değiştirilir? Neden Wordpress Alan Adı Değiştirmek Gerekir ? Wordpress Domain Değiştirme Nasıl Yapılır?

Forumlarda Cevap Bulamıyorsanız doğru yerdesiniz, Mevcut sağlayıcıdan yenisine geçmenin bir yolunu arıyorsanız, bakmanız gereken ilk şeylerden biri WordPress etki alanları seçeneğidir. WordPress etki alanları çeşitli kaynaklar tarafından sunulmaktadır. Bunları web sitelerindeki reklamlara ek olarak veya doğrudan alan adı kayıt kuruluşlarıyla iletişime geçerek bulabilirsiniz. WordPress etki alanları size yalnızca URL’nizi bir arama motorundan bir URL olarak kullanma yeteneği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda etki alanı bilgilerini girmenizi ve bırakmanızı da kolaylaştırır.

WordPress Etki Alanları Nasıl Değiştirilir

WordPress’i düşünmek isteyebileceğiniz birkaç neden var. Şu anda cPanel kullanan mevcut bir web siteniz varsa, alan bilgilerinizi WordPress’e taşımayı düşünebilirsiniz. Bu, kopyalama ve yapıştırma zahmeti olmadan web sayfalarınızda bazı temel bakım ve güncellemeleri yapmanızı sağlar. Bazı cPanel kullanıcıları da bunu yapma yeteneğine sahip olmayı tercih ediyor.

WordPress etki alanlarını nasıl değiştireceğiniz hakkında bilgi ararken, kullanabileceğiniz bir dizi seçenek vardır. Bu seçeneklerden biri, mevcut web barındırma şirketinizle iletişime geçerek alan adını adınıza aktarmalarını istemektir. Bazen onu manuel olarak bile aktarabilirsiniz. Bu durumda, alan adının web sitenizi yöneten alan adı kayıt kuruluşuna kaydettirilmesi genellikle en iyisidir. Bunun nedeni, geçiş sırasında etki alanına tam erişime sahip olabilmenizdir.

WordPress alan adlarının nasıl değiştirileceğiyle ilgili konuları araştırırken sahip olduğunuz bir başka seçenek de alan adı sahibiyle iletişim kurmaktır. Alan adı sahibi, adı serbest bırakmak istediği için alan adını genellikle sizin adınıza transfer etmekten memnun olacaktır. Çoğu durumda, bu basit bir e-posta ile gerçekleştirilir, ancak bu, kayıtlı olduğunuz fiziksel posta adresiyle de gerçekleştirilebilir.

Forumlarda WordPress etki alanlarını nasıl değiştireceğiniz sorusuna yanıt bulamazsanız kullanabileceğiniz başka seçenekler de vardır. Bu seçeneklerden biri, alan adı satıcıları tarafından sağlanan hizmetleri kullanmaktır. Bu şirketler eski alan adlarınızı satın alacak ve karşılığında size bu alan adlarını bir defalık kullanma imkanı verecektir. Bu resmi bir süreç değildir, ancak özellikle dönüştürülmesi gereken çok sayıda alan adınız varsa, genellikle yararlıdır. Bayiler bazen alan adı transferlerinde de yardımcı olabilir.

Basit bir süreç olabilir, ancak kendinizi bu durumda bulmadan önce bu sorunu halletmek en iyisidir. Gelir artışı olmadan, web siteniz çok fazla trafik çekmeye başladığında kendinizi bir çıkmazın içinde bulabilirsiniz. Sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırmak için mümkün olan her şeyi yapmanız önemlidir, ancak alan adlarınızı çalmaya çalışan bilgisayar korsanlarına karşı kaybedilen bir savaşa girmek zorunda kalmak istemezsiniz. Kendinizi bu potansiyel sorunlara karşı koruyabilmek için ilerlemenin en iyi yollarını araştırarak kendinize bir iyilik yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu