Wordpress DersleriWordpress Konular

503 Hizmeti Kullanılamıyor Hatası

WordPress 503 Hizmeti Kullanılamıyor Hatası  Ve Yaygın Olan Sorunlar ?

WordPress 503 Hizmeti Kullanılamıyor Hatası

                   WordPress 503 Service Unavailable Error, çoğu barındırma sunucusunda çok yaygın bir sorundur. WordPress, herkesin istedikleri zaman istedikleri gibi görünen bir web sitesi oluşturmasına izin veren çok popüler bir İçerik Yönetim Sistemidir. Ancak sorun, ileri teknik bilgiye sahip olmayan, bilgisayar ve internet kullananlar için kullanıcı dostu olmamasıdır. WordPress ile ilgili sorun, konfigürasyon gerektiren birçok eklentiye sahip olması ve birçok barındırma sunucusunda kullanıcı dostu olmamasıdır. Sunucu çöktüğünde çalışmaya devam etmenin tek yolu her şeyi sıfırdan yeniden yapmaktır.

WordPress hata mesajları insan tarafından oluşturulmaz ve sunucunuzda bu sorun oluştuğunda bu hatanın görüneceğinden emin olabilirsiniz. WordPress hata sayfalarının görünmesinin birkaç farklı nedeni vardır. Bunun en yaygın nedeni, barındırma sağlayıcınızın cPanel’in en son WordPress sürümleri tarafından artık desteklenmeyen eski bir sürümünü kullanıyor olmasıdır. Size ‘503 Kullanılamıyor’ diyecek ve web sitenizin yeniden çalışmasını sağlamak için sorunu çözmeniz gerekecek. Sunucunuzda bir veritabanınız varsa, sorun bağlantı veya MySQL ayarlarında da olabilir.

WordPress 503 hatasını gördüğünüzde, önce sunucunuzdaki sorunun tam olarak ne olduğunu belirlemeye çalışmalısınız. PHP betiklerinizin hata sayfası olmadan çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve veritabanınızda herhangi bir bozulma olup olmadığını kontrol edin. Bu sorun giderme yöntemlerine devam edemezseniz, WordPress desteği gibi otomatik çözümler sunan bir web barındırma şirketini kullanmaya devam etmelisiniz.

                   WordPress 503 hatasını görmenizin nedenlerinden biri, veritabanınızın veya komut dosyalarınızın işlenmesinin azalmasıdır. WordPress desteğinin sizin için sadece boş bir sayfa olmadığından emin olmak için hosting hizmetinizi yeniden başlatmayı unutmayın. WordPress hizmet hatasının ortaya çıkmasının bir başka nedeni, komut dosyalarınızın sunucunuza yanlış bir şekilde yüklenmesidir. Bu aslında birçok web sunucusunun komut dosyalarının kötü yüklenmesinden sorumlu olduğu yaygın bir sorundur. Eğer sorun buysa, kurulumda sorun yaşamamak için php betiklerinizi düzenlemeniz gerekecektir.

WordPress 503 hatasını görebilmenizin diğer olası nedenlerinden biri, sunucunuzda ‘alingify’ eklentisinin kurulu olmamasıdır. Bu, tüm sisteminizi çökertebileceğinden, aslında sorunların en büyük nedenlerinden biridir. Sorunu çözmek için, dosyalarınızdan AAL eklentisini kaldırmanız veya en son sürüme yükseltmeniz gerekir. WordPress hizmetini kullanırken ortaya çıkabilecek bir diğer sorun, veritabanlarınızın büyük olmasının bir sonucu olarak, WordPress hizmetinin size ‘İzin Verilen Kullanıcılara izin verilmediğini’ belirten bir hata vermesi ve veritabanı boyutlarıyla ilgili diğer sorunlardır. .

WordPress hizmeti size ‘Kötü İstek’, ‘Sunucu Hatası’, ‘yetkisiz’ veya diğer hatalar gibi hata kodları veriyorsa, web sitenizin yapısıyla ilgili sorunlarınız olabilir. Web sitenizi canlı bir sunucuda kullanmadan önce daima test etmeniz önemlidir. Web sitenizin düzgün çalışıp çalışmadığından emin değilseniz, test edene kadar kullanmayın. Bunlar, WordPress 503 hatasına neden olabilecek önemli sorunlardan bazılarıdır, web sitenizde bu hatalardan herhangi birini bulursanız, hemen teknik destek almanız ve bilgisayarınızı bir teknisyen tarafından kontrol ettirmeniz çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu