İnternetSosyal Medya

İPhone’da IOS Uygulamaları Nasıl Güncellenir

İPhone’da IOS Uygulamaları Nasıl Güncellenir? Güncelleme Yapmak İçin Neler Gerekir ?

Ne yaptığınızı biliyorsanız, ios uygulamalarını nasıl güncelleyeceğiniz oldukça basittir. Temel olarak iPhone‘unuzu bir elektrik prizine takın ve Wi-Fi kablosuz ağınıza bağlanın. Ardından Ayarlar’a ve ardından Genel’e dokunun. “Yazılım Güncellemesi” yazan yere dokunun.

Tarayıcınız iTunes mağazasına gidecek ve mevcut uygulamaları arayabilir veya bunlara göz atabilirsiniz. Aramayı seçerseniz, cihazınız için mevcut tüm programların bir listesi verilecektir. Göz atmak isterseniz, sol üst köşedeki “Aç” düğmesine dokunabilirsiniz ve bu yeni bir pencere açacaktır.

Bir iPhone’daki ios uygulamalarının nasıl güncelleneceği budur. Ama bundan daha fazlası var! Yukarıdaki ilk adım, iPhone’unuzu bilgisayara bağlamak ve kablosuz ağa bağlanmaktı. Bir sonraki adım indirmeye basmaktır, bu sizi indirilenler klasöründen ios uygulamanızı seçmek için gideceğiniz bilgisayarınıza götürür. Uygulamanız indirildikten sonra, kaldırmaya devam etmeniz gerekecektir.

İPhone uygulamanızı kaldırmanız çok önemlidir, çünkü cihazınızın çalıştığı işletim sistemi yeni özellikleri kullanmazsanız işe yaramaz hale gelebilir! Şimdi, iPhone’unuzu açma ve telefonunuza yüklediğiniz cihaz yöneticisinin veya simgesinin görüntülendiğini görme zamanı. Hiçbiriniz yoksa, ayarlara gitmeniz ve “ersive Display” yazan bölümde bulmanız gerekir.

Mobil cihaz yöneticisine girdikten sonra, telefonunuzda kurulu olan IOS’nin yeni bir sürümünü göreceksiniz. Ana ekrana dönmek için ana sayfa düğmesine tekrar basmanız gerekecek ve cihazınızda kurulu olan IOS’un yeni bir sürümünü göreceksiniz. Mobil işletim sisteminin yeni sürümünü yüklemekle hemen hemen aynı. Bir iPhone’da IOS uygulamalarını nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmeye çalışırken, bu hemen hemen tek adımlı bir süreçtir.

Bir iPhone’da IOS uygulamalarını nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmenin bir başka harika numarası da çevrimiçi bildirimlerinize göz kulak olmaktır. Bildirimlerde yeni mesajlar olduğunu fark ederseniz, mobil uygulamanızı güncellemek isteyebilirsiniz. İşletmeniz sosyal medyayı kendini tanıtmak için kullanıyorsa, bu özellikle önemlidir. Uygulamanızı güncelleyerek, onu mobil işletim sisteminin yeni sürümüyle uyumlu hale getirebileceksiniz. Uygulamanız güncellendikten sonra yeni sürümü test edebilir ve ne kadar iyi çalıştığını görebilirsiniz. Bu, insanların bir iPhone’daki IOS uygulamalarını nasıl güncelleyebileceklerini öğrendikleri birçok yoldan sadece biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu