İnternet

Hızlı Bir Android Güncellemesi Nasıl Elde Edilir?

Android Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Bir android cihaz güncellendiğinde, birkaç yeni özelliği, güvenlik geliştirmelerini, hata düzeltmelerini ve performansını artıran bir dizi başka değişikliği beraberinde getirir. Bazen, belirli Android cihazların kullanıcıları, bir güncelleme uygulandıktan sonra cihazlarının belirli bir uygulamayı veya tesisi tanımadığını görebilir. Bunun olup olmadığını kontrol etmenin birkaç yolu vardır ve aşağıdaki adımlar sorunu çözmenize ve bir güncelleme uyguladıktan sonra cihazlarınızın sorunsuz şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Başarısız bir güncelleme olduğunu belirten bir hata mesajı alırsanız, denenecek ilk şey güncellemeleri yeniden yüklemektir. Güncellemeyi başarılı bir şekilde yüklediyseniz, hatanın ortadan kalktığını fark edeceksiniz. Ancak, güncellemeyi yükleyemediyseniz, bunun nedeni aygıtların sürücülerindeki bir sorun olabilir. Bu sorunu çözmek için, sisteminizdeki tüm sürücüleri güncelleyin ve eksik veya bozuk sürücüleri yeniden yükleyin. Bazı cihazların güncellenmeden önce rootlanması da gerekebilir; bu durumda, kullanıcılar ilgili üreticilerin destek web sitelerini ziyaret etmeli ve hangi cihazlara güncelleme yapmaları gerektiğini öğrenmelidir.

Android cihazların eski sürümlerinin yeni güncellemeleri tanıyamayacağını ve bunun yerine hatalara veya çökmelere neden olabileceğini de unutmamak gerekir. Bu sorun özellikle android tablet ilk piyasaya sürüldüğünde güncellenmemiş uygulamalar için yaygındır, ancak işletim sisteminin herhangi bir sürümünde ortaya çıkabilir. Bu nedenle, tabletlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak isteyen kullanıcılar, en son güncellemeleri indirmeden önce bu gerçeğin farkında olmalıdır.

Kullanıcılar, yukarıda bahsedilen cihazların yanı sıra, üreticilerinin destek web sitelerini kontrol ederek telefonlarının en son işletim sistemi güncellemeleriyle uyumlu olup olmadığını da kontrol edebilir. Daha eski bir Android telefonunuz varsa, büyük olasılıkla üreticinin destek sayfası en son işletim sistemi güncellemeleri hakkında bilgi içermiyordur. Bu telefonların üreticileri genellikle resmi web sitelerinde belirli telefonları için en son işletim sistemi güncellemeleri hakkında bilgi sağlayabilecekler.

Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen otomatik bir android güncellemesini nasıl gerçekleştireceğinizi zaten biliyorsunuzdur veya böyle bir görevi gerçekleştirmenin öneminin farkında olmasanız bile muhtemelen bunu yapıyor olacaksınız. Ancak, akıllı telefon uygulamalarını düzenli olarak kullanmayan veya farklı Android sürümlerinde sunulan uygulamaları kullanmaya devam eden çok sayıda insan var. Bu bireyler için, görevi manuel olarak gerçekleştirmek daha mantıklı olacaktır. Android güncellemesi için manuel yöntemler, ayarlar menüsüne gitmeyi ve “ağ ayarları” aramayı içerir.

Tıpkı iPhone’larda olduğu gibi, kullanıcıların gizlilik ayarlarını dikkatli bir şekilde yönetmeleri çok önemlidir. Cihazlarıyla birlikte, kullanıcının “genel ayarlara” girmesi ve ardından üzerinde bulundukları ağın bildirim gönderip almasına izin verildiğinden ve iyon cihazına bunu yapma izni verildiğinden emin olması gerekecektir. Bu ayar işaretli değilse, tüm bildirimlerin cep telefonlarının ana giriş ekranına gitmesi beklenebilir, bu da anlık ileti gönderme amacı ile açıkça çelişir. Bu nedenle gizlilik ayarlarının dikkatli bir şekilde yönetilmesi gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu