İnternetSosyal Medya

Amazon Alışveriş Sepeti Nasıl Kaydedilir ve Kullanılır

Amazon'da Alışveriş Nasıl Yapılır ?

Amazon’da Alışveriş Nasıl Yapılır ?

Çevrimiçi alışverişte yeniyseniz, muhtemelen Amazon web mağazasına hiç girmediniz veya Amazon ile alışverişe nasıl başlayacağınız konusunda net bir fikriniz yok. Çevrimiçi alışverişe aşina olan kişiler için Amazon’un kapsamlı ürün seçiminde gezinmesi ve kullanımı kolaydır.

Öte yandan, hala biraz kayıp olanlar için Amazon, çevrimiçi kataloglarını kullanmanın ve arama özelliklerinin temellerini size gösteren yararlı bir eğitim sağlar. Kısacası, dünyanın her yerinde yolunuzu biliyorsanız veya yerel bölgenizin giriş çıkışlarını bilseniz bile, o zaman neyin sıcak olduğuna bir sıçrama yapabilir ve bu sezonun en iyi internet satışları için zamanında satmayabilirsiniz. Kara Cuma’ya veya 4 Temmuz’a kadar beklemeye gerek yok; şimdi Amazon ile satın almaya başlayın!

Amazon ile temel strateji, alışveriş ihtiyaçlarınız için alakalı ve faydalı ürünleri bulup seçmek ve ardından satın alma işlemini tamamlamaktır. Amazon’un Alışveriş Etkinlikleri, doğası gereği genellikle mevsimseldir, bu nedenle bu tür ürünler her özel etkinlikte daha iyi sonuç verir.

Bu nedenle, bir amazon alışveriş etkinliği anlaşmasında öne çıkardığınız en alakalı ürünleri mevcut sezonluk ilgiyle eşleştirmenin, genel Amazon alışveriş deneyiminiz üzerinde en büyük olumlu etkiyi yaratması gerektiğini unutmayın. Ancak, herhangi bir çevrimiçi alışveriş çözümünde olduğu gibi, Amazon ile alışverişinizi tamamladıktan sonra, son adımınızın tek tıklamayla, güvenli bir ödeme sayfası içerdiğini unutmayın.

Peki bu tek tıklamayla alışveriş sepeti çözümünden yararlanmak için ne yapmanız gerekiyor? Herhangi bir e-ticaret alışveriş çözümünde olduğu gibi, yapmanız gereken ilk şey Amazon’da bir hesap açmaktır. Size benzersiz bir ödeme sayfası URL’si verilecek ve satın alma işleminizi gerçekleştirmeden önce bu sayfa adresini web tarayıcınıza yapıştırmanız gerekecektir.

Bilgilerinizi girdikten sonra, Amazon alışveriş sepetinizin URL’si değişecek ve uygun Amazon Prime Day alışveriş etkinliğinin bağlantısını gösterecektir. Bir kredi kartıyla kaydoluyorsanız, yine aynı düğmeyi göreceksiniz, ancak üzerine tıklamak yerine, ödeme yönteminizi seçmeye devam edeceksiniz.

Amazon tarafından sunulan ücretsiz kargo ve iki günlük kargo promosyonlarından yararlanmanın çeşitli yolları vardır. Öncelikle, herhangi bir amazon prime üyesinde olduğu gibi, minimum alışveriş sipariş boyutunu karşılıyorsanız, ücretsiz gönderim için Amazon’a kayıt olabilirsiniz. Amazon, sipariş boyutunu karşıladığınızda ücretsiz kargoya ek olarak, hak kazandığınız indirimli fiyatı otomatik olarak faturanıza ekleyecektir. İki günlük gönderim seçeneğinden yararlanmak için, ücretsiz gönderim için de kayıt olmanız gerekir. Bu basit stratejiler, hem Amazon Prime satın alımınızda hem de Amazon’daki genel alışveriş deneyiminizde epeyce tasarruf etmenizi sağlamalıdır.

Amazon ile kayıt işlemini tamamladığınızda, Amazon ödeme sayfanıza yönlendirileceksiniz. Ödeme sayfasında, amazon ortak politikanızı seçebilir ve “Alışveriş Sepetini Gönder” düğmesini tıklayabilirsiniz. Bu adımı tamamladığınızda, son adımınız kredi kartı bilgilerinizi seçip girmektir. Amazon, alışveriş sepetinizin toplam tutarı için uygun indirimi otomatik olarak düşecektir.

Yukarıdaki birinci adımı tamamladıktan sonra, son adımınız adres bilgilerinizi girmektir. Girdiğiniz adres bilgileri, Amazon ile siparişinizi vermek için kullanılacaktır. Tüm ödemeleriniz işlendikten ve siparişiniz verildikten sonra, ürünleriniz doğrudan Amazon’dan kapınıza gönderilecektir. Amazon alışveriş sepetiniz şimdi tamamlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu