En İyi Whatsapp Alternatif Programı Nedir?

En İyi Whatsapp Alternatif Programı Nedir?

Whatsapp olarak bilinen popüler mesajlaşma programını kullanan binlerce kişiden biriyseniz, cep telefonu sağlayıcınız tarafından sağlanan servis yerine kullanılacak en iyi whatsapp alternatif programını bulmak ilginizi çekebilir.

Sürekli olarak mobil ekranınızda görünen sınırlı reklamlardan daha az sınırlayıcı ve muhtemelen reklam içermeyen bir şey kullanmak istemeniz anlaşılabilir bir durumdur. Bir dizi farklı hizmet mevcuttur, ancak birini seçmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olmalısınız. Çoğu insan, en iyi whatsapp alternatif programı ile ne kadar çok şey yapabileceklerine şaşırıyor.

Bu programların en iyi yanlarından biri kullanımlarının çok kolay olmasıdır. Herhangi bir eğitime ihtiyacınız olmayacak ve arayüzün bunları kullanmayı o kadar basit hale getirdiğini göreceksiniz ki, hepsini kendi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.

Ayrıca geleneksel cep telefonu planlarına kıyasla ucuzdurlar, bu da paranızın karşılığını daha fazla alabileceğiniz anlamına gelir. Çoğu zaman, en iyi Whatsapp alternatif programının, çok daha pahalı olan program kadar iyi olduğunu göreceksiniz.

Çoğu insan, bunun gibi bir programla daha büyük bir tatmin duygusuna sahip olduklarını fark eder çünkü diğer uçta biriyle gerçekten konuşabilirler. Bu, çok fazla önemli aramayı kaçırma konusunda endişelenmeden iletişim halinde kalabilecekleri anlamına gelir.

Ayrıca, konuştuğunuz kişinin iletişim bilgileri gizli tutulduğundan, bilgiyi başka kimsenin de almadığından emin olabilirsiniz, bu özellikle günümüzün gözetim dünyasında harika bir şey.

Çoğu kullanıcının hemfikir olduğu en büyük şey, kişilerinin kim olduğunu seçebilmeyi sevmeleridir. Bazı insanlar, bağlantılarının çevrimiçi herhangi bir yerde listelenmesinden hoşlanmazlar, ancak bu, bu programlardan biriyle kolayca yapılabilir.

Aslında, belirli isimlerin veya diğer bilgilerin paylaşılmasını istemiyorsanız, bunu da yapmamayı seçebilirsiniz. Bu, bu tür bir programı kullanmanın önemli bir yönüdür, çünkü aksi takdirde her yerde rastgele isimlerle karşılaşabilirsiniz.

En iyi whatsapp alternatif programı ücretsiz bir deneme sunacağından, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek için kısa bir süre test edebilirsiniz. Bu şekilde yaşam tarzınız için uygun olup olmayacağını bileceksiniz. Artı, herhangi bir sorun olursa her zaman para iadesi alabilirsiniz. Çoğu program herhangi bir ücret ödemeden istediğiniz zaman iptal etmenize izin verir. Bu size büyük bir gönül rahatlığı sağlar.

En iyi whatsapp alternatif programı, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özelliklere sahiptir. Çok çeşitli seçeneklere sahip olacağınız için, başkalarıyla yaptığınız görüşmeler için seçenekleriniz asla tükenmez. Ayrıca, kişilerinizin güvende olduğunu bilmenin gizliliğine her zaman sahip olacaksınız ve siz de değilsiniz.

Bu nedenle, bu yeni programa kaydolmak için gerçekten şu andan daha iyi bir zaman olamaz.

Sağlık ve Fitness İçin 7 Popüler Android Sağlık Uygulaması

Sağlık ve Fitness İçin 7 Popüler Android Sağlık Uygulaması Nelerdir ?

En iyi Android sağlık uygulaması nedir? Bu ne aradığına bağlı. Program herkes için tasarlanmasa da, Android akıllı telefonu olan herkes için faydalı olabilir. Hemen hemen herkes hayatının bir noktasında sağlıkla ilgili bir fotoğraf çekmiştir ve eğer varsa, o anı arkadaşlarınız ve akrabalarınızla paylaşmak için bir uygulama da indirmiş olma ihtimaliniz yüksektir. Bir Android telefon kullansanız da kullanmasanız da, fotoğraflarınızı görüntülemenize ve sağlığınızı takip etmenize izin veren birçok Android uygulaması vardır.

Medscape: En İyi Android Sağlık Uygulaması. Medscape, doktorlar için en güncel sağlık bilgilerine anında erişim sağlayan mükemmel bir sağlık uygulamasıdır. Uygulama ayrıca sağlık profesyonelleri ve doktorlar için periyodik eğitimler sunmaktadır. Tüketiciler sağlık sorunlarıyla ilgili çevrimiçi anketleri tamamlayarak kredi kazanabildikleri için uygulama, sertifikalı CE kurslarını entegre eder.

Doktor Uyarısı: En İyi Android Sağlık Uygulaması. Doktor Uyarısı, Google akıllı telefon uygulamalarının harika bir özelliğidir ve doktorların, tıbbi ofislerinden uzakta olsalar bile hastalarını yeni gelişmelerle ilgili olarak anında güncellemelerine olanak tanır. Google akıllı telefon uygulaması, kısa mesajlar ve e-postalar aracılığıyla doktorları birbirine bağlar ve randevuları, iş akışını ve tıbbi geçmişi izler. Bu, tıp uzmanları için önemli bir araçtır, çünkü izleme kayıtları EMR düzenlemelerine uyum sağlamalarına yardımcı olur.

Fitbit: En İyi Android Sağlık Uygulaması. Fitness meraklıları Fitbit’i seviyor çünkü yakılan kalori, kat edilen mesafe, ortalama hız ve egzersiz sayısı gibi etkili bir egzersiz rutini sunuyor. Fitness uygulamaları, insanların egzersiz rutinlerini planlamalarına ve hangi aktivitelerin en çok kalori yaktığını ve en fazla faydayı sağladığını bulmalarına yardımcı olur. İlk Yardım ve CPR uygulamaları, yoga ve aerobik gibi aktivitelerin yanı sıra Fitbit’te de sunulmaktadır. En iyi android sağlık uygulaması, hastaların operasyonlar sırasında güvende kalmasını ve en yüksek düzeyde destek ve bakımı almasını sağlamak için tıp uzmanlarıyla yakın işbirliği içinde çalışır.

Hemşirem Bana Bilgi Veriyor. En iyi android sağlık uygulamalarını arayan sağlık uzmanları, Hemşire Bana Bilgi Verir uygulamasını kesinlikle değerli bir kaynak bulacaktır. Hastalıklar, testler, tedavi prosedürleri ve ilaçlar hakkında değerli bilgiler sağlar ve sağlık hizmeti sağlayıcılarının bilinçli kararlar almasına yardımcı olur. Kullanıcılar ayrıca diğer hemşirelerle bağlantı kurabilir ve hastalık, tedavi seçenekleri ve kendileri için en iyi olan ilaçlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Weight Watchers: En İyi Kilo Takibi Uygulaması. Weight Watchers 2009’dan beri buralarda ve binlerce üyesi var. Uygulama, katılımcı mağazalar, tarifler, ipuçları ve püf noktalarının yanı sıra günlük etkinlik ve ilerleme kaydı hakkında ayrıntılı bilgiler içerir. Kullanıcılar besin alımını takip edebilir ve sağlıklı beslenme, egzersiz ve kilo kaybı için hedefler ve kilometre taşları belirleyebilirler. Kullanıcılar ayrıca doğrudan uygulama aracılığıyla yiyecek satın alabilir veya çevrimiçi alışveriş yapmak için kredi kartlarını kullanabilir.

İPhone’da IOS Uygulamaları Nasıl Güncellenir

İPhone’da IOS Uygulamaları Nasıl Güncellenir? Güncelleme Yapmak İçin Neler Gerekir ?

Ne yaptığınızı biliyorsanız, ios uygulamalarını nasıl güncelleyeceğiniz oldukça basittir. Temel olarak iPhone‘unuzu bir elektrik prizine takın ve Wi-Fi kablosuz ağınıza bağlanın. Ardından Ayarlar’a ve ardından Genel’e dokunun. “Yazılım Güncellemesi” yazan yere dokunun.

Tarayıcınız iTunes mağazasına gidecek ve mevcut uygulamaları arayabilir veya bunlara göz atabilirsiniz. Aramayı seçerseniz, cihazınız için mevcut tüm programların bir listesi verilecektir. Göz atmak isterseniz, sol üst köşedeki “Aç” düğmesine dokunabilirsiniz ve bu yeni bir pencere açacaktır.

Bir iPhone’daki ios uygulamalarının nasıl güncelleneceği budur. Ama bundan daha fazlası var! Yukarıdaki ilk adım, iPhone’unuzu bilgisayara bağlamak ve kablosuz ağa bağlanmaktı. Bir sonraki adım indirmeye basmaktır, bu sizi indirilenler klasöründen ios uygulamanızı seçmek için gideceğiniz bilgisayarınıza götürür. Uygulamanız indirildikten sonra, kaldırmaya devam etmeniz gerekecektir.

İPhone uygulamanızı kaldırmanız çok önemlidir, çünkü cihazınızın çalıştığı işletim sistemi yeni özellikleri kullanmazsanız işe yaramaz hale gelebilir! Şimdi, iPhone’unuzu açma ve telefonunuza yüklediğiniz cihaz yöneticisinin veya simgesinin görüntülendiğini görme zamanı. Hiçbiriniz yoksa, ayarlara gitmeniz ve “ersive Display” yazan bölümde bulmanız gerekir.

Mobil cihaz yöneticisine girdikten sonra, telefonunuzda kurulu olan IOS’nin yeni bir sürümünü göreceksiniz. Ana ekrana dönmek için ana sayfa düğmesine tekrar basmanız gerekecek ve cihazınızda kurulu olan IOS’un yeni bir sürümünü göreceksiniz. Mobil işletim sisteminin yeni sürümünü yüklemekle hemen hemen aynı. Bir iPhone’da IOS uygulamalarını nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmeye çalışırken, bu hemen hemen tek adımlı bir süreçtir.

Bir iPhone’da IOS uygulamalarını nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmenin bir başka harika numarası da çevrimiçi bildirimlerinize göz kulak olmaktır. Bildirimlerde yeni mesajlar olduğunu fark ederseniz, mobil uygulamanızı güncellemek isteyebilirsiniz. İşletmeniz sosyal medyayı kendini tanıtmak için kullanıyorsa, bu özellikle önemlidir. Uygulamanızı güncelleyerek, onu mobil işletim sisteminin yeni sürümüyle uyumlu hale getirebileceksiniz. Uygulamanız güncellendikten sonra yeni sürümü test edebilir ve ne kadar iyi çalıştığını görebilirsiniz. Bu, insanların bir iPhone’daki IOS uygulamalarını nasıl güncelleyebileceklerini öğrendikleri birçok yoldan sadece biri.

Hızlı Bir Android Güncellemesi Nasıl Elde Edilir?

Android Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Bir android cihaz güncellendiğinde, birkaç yeni özelliği, güvenlik geliştirmelerini, hata düzeltmelerini ve performansını artıran bir dizi başka değişikliği beraberinde getirir. Bazen, belirli Android cihazların kullanıcıları, bir güncelleme uygulandıktan sonra cihazlarının belirli bir uygulamayı veya tesisi tanımadığını görebilir. Bunun olup olmadığını kontrol etmenin birkaç yolu vardır ve aşağıdaki adımlar sorunu çözmenize ve bir güncelleme uyguladıktan sonra cihazlarınızın sorunsuz şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Başarısız bir güncelleme olduğunu belirten bir hata mesajı alırsanız, denenecek ilk şey güncellemeleri yeniden yüklemektir. Güncellemeyi başarılı bir şekilde yüklediyseniz, hatanın ortadan kalktığını fark edeceksiniz. Ancak, güncellemeyi yükleyemediyseniz, bunun nedeni aygıtların sürücülerindeki bir sorun olabilir. Bu sorunu çözmek için, sisteminizdeki tüm sürücüleri güncelleyin ve eksik veya bozuk sürücüleri yeniden yükleyin. Bazı cihazların güncellenmeden önce rootlanması da gerekebilir; bu durumda, kullanıcılar ilgili üreticilerin destek web sitelerini ziyaret etmeli ve hangi cihazlara güncelleme yapmaları gerektiğini öğrenmelidir.

Android cihazların eski sürümlerinin yeni güncellemeleri tanıyamayacağını ve bunun yerine hatalara veya çökmelere neden olabileceğini de unutmamak gerekir. Bu sorun özellikle android tablet ilk piyasaya sürüldüğünde güncellenmemiş uygulamalar için yaygındır, ancak işletim sisteminin herhangi bir sürümünde ortaya çıkabilir. Bu nedenle, tabletlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak isteyen kullanıcılar, en son güncellemeleri indirmeden önce bu gerçeğin farkında olmalıdır.

Kullanıcılar, yukarıda bahsedilen cihazların yanı sıra, üreticilerinin destek web sitelerini kontrol ederek telefonlarının en son işletim sistemi güncellemeleriyle uyumlu olup olmadığını da kontrol edebilir. Daha eski bir Android telefonunuz varsa, büyük olasılıkla üreticinin destek sayfası en son işletim sistemi güncellemeleri hakkında bilgi içermiyordur. Bu telefonların üreticileri genellikle resmi web sitelerinde belirli telefonları için en son işletim sistemi güncellemeleri hakkında bilgi sağlayabilecekler.

Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen otomatik bir android güncellemesini nasıl gerçekleştireceğinizi zaten biliyorsunuzdur veya böyle bir görevi gerçekleştirmenin öneminin farkında olmasanız bile muhtemelen bunu yapıyor olacaksınız. Ancak, akıllı telefon uygulamalarını düzenli olarak kullanmayan veya farklı Android sürümlerinde sunulan uygulamaları kullanmaya devam eden çok sayıda insan var. Bu bireyler için, görevi manuel olarak gerçekleştirmek daha mantıklı olacaktır. Android güncellemesi için manuel yöntemler, ayarlar menüsüne gitmeyi ve “ağ ayarları” aramayı içerir.

Tıpkı iPhone’larda olduğu gibi, kullanıcıların gizlilik ayarlarını dikkatli bir şekilde yönetmeleri çok önemlidir. Cihazlarıyla birlikte, kullanıcının “genel ayarlara” girmesi ve ardından üzerinde bulundukları ağın bildirim gönderip almasına izin verildiğinden ve iyon cihazına bunu yapma izni verildiğinden emin olması gerekecektir. Bu ayar işaretli değilse, tüm bildirimlerin cep telefonlarının ana giriş ekranına gitmesi beklenebilir, bu da anlık ileti gönderme amacı ile açıkça çelişir. Bu nedenle gizlilik ayarlarının dikkatli bir şekilde yönetilmesi gereklidir.

Amazon Alışveriş Sepeti Nasıl Kaydedilir ve Kullanılır

Amazon’da Alışveriş Nasıl Yapılır ?

Çevrimiçi alışverişte yeniyseniz, muhtemelen Amazon web mağazasına hiç girmediniz veya Amazon ile alışverişe nasıl başlayacağınız konusunda net bir fikriniz yok. Çevrimiçi alışverişe aşina olan kişiler için Amazon’un kapsamlı ürün seçiminde gezinmesi ve kullanımı kolaydır.

Öte yandan, hala biraz kayıp olanlar için Amazon, çevrimiçi kataloglarını kullanmanın ve arama özelliklerinin temellerini size gösteren yararlı bir eğitim sağlar. Kısacası, dünyanın her yerinde yolunuzu biliyorsanız veya yerel bölgenizin giriş çıkışlarını bilseniz bile, o zaman neyin sıcak olduğuna bir sıçrama yapabilir ve bu sezonun en iyi internet satışları için zamanında satmayabilirsiniz. Kara Cuma’ya veya 4 Temmuz’a kadar beklemeye gerek yok; şimdi Amazon ile satın almaya başlayın!

Amazon ile temel strateji, alışveriş ihtiyaçlarınız için alakalı ve faydalı ürünleri bulup seçmek ve ardından satın alma işlemini tamamlamaktır. Amazon’un Alışveriş Etkinlikleri, doğası gereği genellikle mevsimseldir, bu nedenle bu tür ürünler her özel etkinlikte daha iyi sonuç verir.

Bu nedenle, bir amazon alışveriş etkinliği anlaşmasında öne çıkardığınız en alakalı ürünleri mevcut sezonluk ilgiyle eşleştirmenin, genel Amazon alışveriş deneyiminiz üzerinde en büyük olumlu etkiyi yaratması gerektiğini unutmayın. Ancak, herhangi bir çevrimiçi alışveriş çözümünde olduğu gibi, Amazon ile alışverişinizi tamamladıktan sonra, son adımınızın tek tıklamayla, güvenli bir ödeme sayfası içerdiğini unutmayın.

Peki bu tek tıklamayla alışveriş sepeti çözümünden yararlanmak için ne yapmanız gerekiyor? Herhangi bir e-ticaret alışveriş çözümünde olduğu gibi, yapmanız gereken ilk şey Amazon’da bir hesap açmaktır. Size benzersiz bir ödeme sayfası URL’si verilecek ve satın alma işleminizi gerçekleştirmeden önce bu sayfa adresini web tarayıcınıza yapıştırmanız gerekecektir.

Bilgilerinizi girdikten sonra, Amazon alışveriş sepetinizin URL’si değişecek ve uygun Amazon Prime Day alışveriş etkinliğinin bağlantısını gösterecektir. Bir kredi kartıyla kaydoluyorsanız, yine aynı düğmeyi göreceksiniz, ancak üzerine tıklamak yerine, ödeme yönteminizi seçmeye devam edeceksiniz.

Amazon tarafından sunulan ücretsiz kargo ve iki günlük kargo promosyonlarından yararlanmanın çeşitli yolları vardır. Öncelikle, herhangi bir amazon prime üyesinde olduğu gibi, minimum alışveriş sipariş boyutunu karşılıyorsanız, ücretsiz gönderim için Amazon’a kayıt olabilirsiniz. Amazon, sipariş boyutunu karşıladığınızda ücretsiz kargoya ek olarak, hak kazandığınız indirimli fiyatı otomatik olarak faturanıza ekleyecektir. İki günlük gönderim seçeneğinden yararlanmak için, ücretsiz gönderim için de kayıt olmanız gerekir. Bu basit stratejiler, hem Amazon Prime satın alımınızda hem de Amazon’daki genel alışveriş deneyiminizde epeyce tasarruf etmenizi sağlamalıdır.

Amazon ile kayıt işlemini tamamladığınızda, Amazon ödeme sayfanıza yönlendirileceksiniz. Ödeme sayfasında, amazon ortak politikanızı seçebilir ve “Alışveriş Sepetini Gönder” düğmesini tıklayabilirsiniz. Bu adımı tamamladığınızda, son adımınız kredi kartı bilgilerinizi seçip girmektir. Amazon, alışveriş sepetinizin toplam tutarı için uygun indirimi otomatik olarak düşecektir.

Yukarıdaki birinci adımı tamamladıktan sonra, son adımınız adres bilgilerinizi girmektir. Girdiğiniz adres bilgileri, Amazon ile siparişinizi vermek için kullanılacaktır. Tüm ödemeleriniz işlendikten ve siparişiniz verildikten sonra, ürünleriniz doğrudan Amazon’dan kapınıza gönderilecektir. Amazon alışveriş sepetiniz şimdi tamamlandı!

2020 Yılının En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

2020 Yılının En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları Hangileri ? 2020 Ücretsiz Virüs Programları Ve Ücretleri ?

Geleceğin en iyi ücretsiz antivirüsünü ararken hangi ücretsiz antivirüs programlarına odaklanmalıyız? Bu sorunun cevabı, bir antivirüs programına sahip olma hedeflerimize bağlı olarak değişecektir. Bazı insanlar antivirüsün kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasını ister ve bu korumayı almak için hiçbir masraf istemezken, diğerleri antivirüsün casus yazılımlara, virüslere ve benzerlerine karşı koruma sağlamasını ister. İnternet büyüdükçe, İnternet’teki varlıkları gün geçtikçe artan kötü amaçlı yazılım türleri de büyüyor.

Pek çok ücretsiz antivirüs programı kötü amaçlı yazılımlara karşı iyi koruma sağlarken, çoğu kötü amaçlı yazılım koruma pazarı düşünülerek tasarlanmıştır ve bu nedenle İnternette çok büyük bir oranda tehdit olarak büyüyen casus yazılımlara karşı herhangi bir koruma sağlamaz. Yeni Windows işletim sisteminde bulunan Microsoft internet güvenliği özellikleri mükemmeldir,

ancak diğer tüm ücretsiz rakiplere karşı kesinlikle kendine ait olsa da, en iyi ücretli antivirüsün sunduğu özelliklerle tam olarak eşleşemez. Günümüzün yeni ücretsiz antivirüs programları pazarında, tam olarak ne aramanız gerekir? Bilgisayarınız için en iyi ücretsiz antivirüs programlarını edinmeniz için bazı ipuçları.

Herhangi bir iyi antivirüs ürünündeki en önemli özelliklerden biri virüs ve casus yazılım taramalarıdır. Bazı programlar yaygın tehditler için çeşitli taramalar sunabilirken, tarayıcınız ne kadar eksiksiz olursa, belirli tehditleri algılamak ve bilgisayarınızdan kaldırmak için o kadar donanımlı olacaktır. Pek çok ücretsiz program, bilinen tüm tehditleri algılama ve ortadan kaldırma kapasitesine sahip değildir, bu da sizi bilgisayarınızı korumak için yalnızca casus yazılım önleme ve casus yazılım taramalarına güvenmek zorunda bırakır.

Gerçek zamanlı koruma sağlamayan programlar, genellikle bir virüs salgınından sonra sonuç üretme baskısı altındadır ve sonuç olarak bilgisayarınızdaki dosyaların ve programların önemli bir yüzdesini kaldırabilir.

Her program kötü amaçlı yazılımlara karşı tam koruma sağlamasa da, bunu yapanlar en azından “kötü amaçlı yazılımdan” bir tür koruma sağlamalıdır. Kötü amaçlı yazılım, reklam yazılımları ve casus yazılımlardan hileli yazılımlar ve virüse kadar bilgisayarınıza zarar veren her şeyin genel adıdır. Birden fazla kötü amaçlı yazılımdan koruma programı edinmek her zaman akıllıcadır çünkü yeni tehditler ortaya çıkmaya devam eder ve daha eski olanlar her zaman bunları kaldıramaz.

Bazen, her virüs ve kötü amaçlı yazılımın kendine özgü özellikleri olduğundan, bilgisayarınızı düzgün bir şekilde korumak için birkaç ücretsiz antivirüs gerekebilir. Verimlilik uğruna, en iyi ücretsiz antivirüslerle gidin, çünkü bunların tümü, bilgisayarınızın optimize edilmesini ve sorunsuz çalışmasını sağlayacak sağlam bir kötü amaçlı yazılım koruması sağlamak üzere tasarlandı. Ücretli bir sürümle geniş bir tarama yapmak iyi bir fikir olsa da, fiyat için herhangi bir işlevsellikten ödün vermemek için dikkatli olmak isteyeceksiniz.

Her antivirüs, bilgisayarınızı tarayan ve isterseniz gelişmiş özelliklerini yüklemeniz için gereken seçenekleri sunan ücretsiz sürümlerle birlikte gelir. En iyi antivirüsün ücretsiz sürümlerini yüklemek ve ardından gelişmiş sürümlerini yüklemeye karar verdikten sonra ücretli sürümlere yükseltmek mümkündür.

Pek çok kişi bir yükseltme olasılığını unutur ve bir yükseltme satın almayı ihmal ettikleri için her şeyi kaybetmeye başlar. Yükseltme özelliği olmayan antivirüsler, ücretsiz sürümün süresi dolduktan sonra sizi askıda bırakacaktır. Çoğunlukla, bir virüsten koruma programı ücretsiz sürümün süresi dolduktan sonra yükseltme yapmanıza izin veriyorsa, bu virüsten koruma yazılımı kullanmaya değer.

Bir virüsten koruma aracında aramanız gereken diğer bir özellik, bir masaüstü yönetim aracı veya bir şifre yöneticisidir. İyi bir parola yöneticisi, masaüstünüzde otomatik olarak, her oturum açtığınızda karmaşık bir parolayı hatırlama ihtiyacını ortadan kaldıracak güvenli bir parola saklama yapısı oluşturacaktır. Güçlü bir parola yöneticisi ile, herhangi bir kimlik hırsızlığı tehdidi etkin bir şekilde etkisiz hale getirilecek ve internette gezinmek ve bilgisayarınızı çalıştırmak için çok daha fazla zamanınız olacak.

Teknoloji Çocukları Etkiliyor mu – Artıları ve Eksileri

Teknoloji Çocukları Etkiliyor mu – Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Teknolojik araçlar çocukları olumsuz bir şekilde etkiler mi? Tüm çocuklar farklı olduğu için bu cevaplanması zor bir sorudur. Bir çocuk için can sıkıcı olabilecek şey başka bir çocuk için eğlenceli olabilir.

Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun neyle ilgilendiğini ve hangi teknolojik araçları ilginç bulabileceğini belirlemelisiniz. Bir oyuncak cep telefonu, çok karmaşık olduğu için çocuğunuzun oynamasını istemeyeceğiniz bir şey olabilir. Ama öte yandan, küçük kızınız en sevdiği prensesin cep telefonuyla oynamayı çok ister. Bu durumda, onunla oynamasına izin verebilirsiniz.

Tabii ki, onu kullanırken güvende olduğundan emin olmalısın, çünkü sonunda incinebilir. Aynı şey elektronik oyunlar için de geçerlidir. Bazı ebeveynler, oyun cihazlarının çocuklarının gelişimi için kötü olduğunu düşünüyor. Aksine, bu oyunlar aslında çocuğunuzun kaslarını güçlendirebilir. Tıpkı diğer araçlar gibi, teknolojinin de avantajları vardır.

Çocuğunuzun bir oyun konsolu varsa, onu sevmesi ve kullanmak istemesi daha olasıdır. Böyle bir teknolojiye sahip olmanın bir başka avantajı, çocuğunuzun yeni bir şeyler öğrenirken gerçekten eğlenebilmesidir. Sadece aletleri oynayarak eğlenecek. Elbette, gadget’ı doğru şekilde kullandığından ve kötüye kullanmadığından emin olmalısınız. Çocuğunuzun mevcut en son cihazla oynamayı sevdiği için çalışmalarına ilgisiz kalmasını istemezsiniz.

Çocukların cep telefonu veya bilgisayar kullanmasına izin verilmemesi gerektiğine inanan bazı ebeveynler de var. Belki de bu oyuncakların çocukları üzerindeki etkisinden endişe duyuyorlar. Bununla birlikte, bir çocuk telefon veya bilgisayar kullanmak isterse, onu neden durdurmalısınız? Şüphesiz sen ona eşyaları kullanmasına izin verdin.

Bunun yerine çevrimiçi oyunlar oynamak istiyorsa, oynamalarına izin verin. Sonuç olarak, modern teknolojiyi kullanmak söz konusu olduğunda hiçbir olumsuzluk olmamasıdır. Hatta bu tür araçlardan ilk yararlananlar çocuklar bile olabilir. Çocukların cep telefonlarını ve bilgisayarları kendilerinin kullanması çok uzun sürmeyebilir. Onlar için güvenli olduğu sürece ebeveynler çocuklarının en son teknolojiyle eğlenmesine izin vermelidir.

Zoom Ücretsiz Aramalarının Artıları ve Eksileri

Zoom Ücretsiz Aramalarının Artıları Nelerdir ? Zoom Ücretsiz Aramalarının Eksileri Nelerdir ? Zoom kullanmak zararlımıdır ?

İPhone’un piyasaya sürülmesiyle telefonlar taşınabilir hale geldi ve insanlar onları taşıyor. Güvenli iletişim ihtiyacının ortaya çıktığı yer burasıdır. Bir cep telefonunun yardımıyla, telefonunuz prize takılı olmadığı sürece her yerde arama yapabilirsiniz. Ancak bu avantajdan yararlanabilmeniz için Zoom gibi güvenilir bir servis sağlayıcıya ihtiyacınız var.

Telefonların günlük rutin hayatımızın bir parçası haline geldiği yadsınamaz. Bugünlerde neredeyse hepimizin cep telefonu var. Aslında, bazı insanlar e-posta hesaplarıyla çok meşgul oldukları, internete eriştikleri, e-postalarını kontrol ettikleri ve hatta müzik dinledikleri veya telefonda diğer sesli aramalarla konuştukları için sabit hat numaralarını zar zor kullanıyorlar.

Bu nedenle, güvenlik ve şifreleme özellikleri son derece önemlidir. Bu nedenle satın aldığımız telefonun bu iki şeyden taviz vermediğinden emin olmalıyız. Hem mobil hem de sabit hat trafiği için uçtan uca şifreleme hizmetleri sunan bir şirket seçmelisiniz. Çoğu modern cep telefonunun güvenlik özelliklerine bakarsak, yakınlaştırma ile sağlanan tekliflerle karşılaştırılamaz. Çoğu şirket, 128 bit şifreleme, IP şifreleme ve diğerleri gibi bazı standart şifreleme protokolleri sunar.

Bununla birlikte, hiçbir şey yakınlaştırma ile sağlanan son teknoloji güvenlik özellikleriyle karşılaştırılamaz. Hem gelen hem de giden trafiği güvence altına alan uçtan uca şifreleme özelliğine sahiptir. Yakınlaştırma tarafından kullanılan ağ aynı zamanda en yüksek kalitede şifreleme sağlar. Bir Covid-19 salgın koruma sistemi, ağın yanı sıra ağ içeriğini korumaya yardımcı olur.

Diğer benzer ürünlerin özelliklerinden bahsederseniz, yakınlaştırma ile verilen sözlerin yetersiz kaldığını göreceksiniz. Sistemleri, kimlik avı girişimlerini kaldıracak kadar sağlamdır, ancak diğer sistemler bunu yapamaz. Bir çalışan kurumsal bilgileri çalsa bile, yakınlaştırma sistemi bunların güvenli bir şekilde şifrelenmesini sağlayabilir. Uçtan uca şifrelemenin güçlü ve zayıf yönlerini zaten iyi anladığımız için, bu özel hizmeti kullanmanın avantajlarına bakalım. En büyük faydalarından biri, uzun mesafe ücretlerinin olmaması ve uzun mesafe görüşmelerinin maliyetinin genellikle çok yüksek olmasıdır.

Uzun mesafe ücretleri genellikle arama bir sabit hat numarasından yapıldığında uygulanır. Arama bir cep telefonu numarasından yapılsa bile maliyeti çok yüksek olacaktır. Bu nedenle, ücretsiz arama, herhangi bir cep telefonunun çok önemli bir yönüdür. Büyük bir şirket kullanıyorsanız, ofisiniz için yeni ofis ekipmanı satın almanın maliyeti ekonomik olmayabilir.

Bu, bir video konferans platformunun kullanımının son derece yararlı olabileceği zamandır. Bir video konferans platformu kullanarak, neredeyse sıfır maliyetle bir video konferans tesisinden yararlanabilirsiniz. Küçük bir işletme veya büyük bir çok uluslu kuruluş olmanız farketmez. Bu hizmeti kullanmanın en iyi yanı, kesinlikle güvenli olmasıdır. Yani, bunlar Zoom ücretsiz aramaların artıları ve eksileri.

 

E-ticaret Teknikleri Nelerdir ?

02E-Ticaret Pazarlama Teknikleri ? En İyi Pazarlama Teknikleri Nelerdir ?

                   Genellikle çok kazançlı satış noktaları olduğu gösterilen sınırlı miktarda e-ticaret tekniği vardır. Bir e-ticaret kişisi olarak, çevrimiçi bir işletme olarak zaman testine dayanacak,

kanıtlanmış e-ticaret tekniklerine odaklanmalısınız. E-ticaret çabalarınızdan size büyük kazançlar kazandırabilecek teknikler genellikle reklamcılıktır. E-ticaret çözümlerinin reklamını yapmak zor bir iş değildir. Sadece rekabette avantaj elde etmenize yardımcı olacak iyi düşünülmüş bir reklam ve pazarlama planına sahip olmanız gerekir.

İnternet pazarlaması veya çevrimiçi pazarlama olarak da bilinen dijital pazarlama, gerçek mekanda faaliyet gösteren tesisler veya yatırımlar gerektirmediğinden, dahil edilmesi en kolay e-ticaret tekniklerinden biridir. Bu tür bir e-ticaret, World Wide Web üzerinden ürün ve hizmetlerin pazarlanmasını ve bunların elektronik posta, tele-pazarlama, yüz yüze etkileşim vb. Gibi bir dizi yöntemle pazarlanmasını içerir.

Dijital pazarlama aynı zamanda e-ticaret sitelerinin reklamını yapmanın en uygun ve uygun maliyetli yoludur. İşletmelerin tüketicilerine anında ulaşmasını sağlar. Bu yöntemde, işletmeler mallarını ve hizmetlerini dünyanın her yerindeki milyonlarca potansiyel tüketiciye tanıtabilir.

World Wide Web, çok sayıda tüketici pazarıyla dünya çapında bir pazar açmıştır. İşletmelere diğer markalarla kafa kafaya rekabet etme fırsatı verir. Ayrıca işletmelerin, gazeteler, dergiler vb. Gibi çevrimdışı medya aracılığıyla geleneksel pazarlama maliyetlerinin bir kısmıyla dünyanın herhangi bir yerindeki müşterilere ulaşma fırsatı sağlar.

World Wide Web, tüketici fikirlerinin ifade edilmesi için mükemmel bir platform haline geldi. Bu nedenle işletmeler, mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşmalarını sağlayacak kapsamlı bir küresel pazarlama stratejisi geliştirmelidir. Bir işletme için en önemli e-ticaret tekniklerinden biri müşteri sadakat programlarıdır.

Müşteri sadakat programı, tüketicilerin şirketinizden alışveriş yaptıkları için ödüllendirildiği bir programdır. Bu programlar, müşterileri sık alışveriş yapma, düzenli olarak sipariş verme veya belirli ürünleri tekrar tekrar satın alma gibi çeşitli özel teklifler veya bonuslar için ödüllendirmek üzere tasarlanabilir. Belirli bir zaman dilimi içinde belirli sayıda satın alma işlemi yapan müşterilere de ödül verilebilir. Daha fazla tüketiciyi sitenizden satın almaya çekmek için onlara düzenli olarak bedava ve hediyeler sunmalısınız.

Pazarlama için en etkili e-ticaret tekniklerinden bir diğeri de sosyal medya pazarlamasıdır. Web sitenizin reklamını yapmak ve ona yönelik trafik oluşturmak için Facebook, Twitter ve YouTube gibi araçları kullandığınız yer burasıdır. İşletmeler, potansiyel tüketicileriyle gelecekte tekrar satışlarla sonuçlanabilecek ilişkiler kurabilirler.

Bu e-ticaret teknikleri, reklama büyük miktarda para harcamak zorunda kalmadan işinizi daha hızlı bir şekilde büyütmenize olanak tanır. Aslında bu teknikler, genel maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltırken daha verimli ve etkili bir iş yürütmenize yardımcı olabilir. Öyleyse ne bekliyorsunuz? Bu teknikleri uygulamaya bugün başlayın! Yaptığına sevineceksin.

Altı Basit Adımda Sosyal Pazarlama Nasıl Yapılır?

Altı Basit Adımda Sosyal Pazarlama Nasıl Yapılır?

               sosyal pazarlama girişiminin nasıl koordine edileceğine dair rehberlik sunmaktadır. Kılavuz, planın her bileşeninin ayrıntılı bir tanımını, her bir bileşenin hedeflerini tanımlayan ve tüm bileşenleri dahil etmenin neden önemli olduğunu açıklayan bir açıklama içerir. Kılavuz kitabın her bölümü, koordinatörleri, sosyal pazarlama girişiminin her aşamasında en etkili pazarlama kararlarını oluşturmanıza yardımcı olacak merkezi bir yönetim birimi olarak sunar. Bu kitap, her bir bileşenin tam bir özetini ve her bir parçayı diğer bileşenlerle koordine etme yöntemlerini sağlar.

Ayrıca, her bir bileşenin kısa bir açıklamasını ve her bileşenle ilişkili temel hedefleri sağlar. Son olarak, her bir bileşenin planın geri kalanıyla ilişkisini açıklar. Bu kitapta dört bileşeni tartışacağız: arama motoru pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, tüketici erişimi ve arama motoru optimizasyonu (SEO). Giriş bölümü, SEO’nun ne olduğunu ve sosyal pazarlamayla nasıl ilişkili olduğunu açıklar.

Ayrıca SEO’nun ne anlama geldiğini ve sosyal kampanyaların diğer unsurlarıyla nasıl ilişkili olduğunu da tartışacağız. Arama motoru pazarlaması, şirketlerin sektörleriyle ilgili anahtar ifadeler için üst sıralarda yer almaları için geçen süreç olarak tanımlanır. Arama motoru sıralamalarını yükseltmek için kullanılan yöntemlerden bazılarını, içeriğin önemini ve zirveye olan bağlantılarını ve sosyal medya pazarlamasının katılmayı seçen şirketlere faydalarını inceleyeceğiz.

Arama Motoru Pazarlaması, arama motoru optimizasyonu stratejisinin bir parçasıdır ve genellikle çevrimiçi pazarlama stratejisinin “kalbi” olarak kabul edilir. Şirketler, arama motoru optimizasyon tekniklerini kullanarak, sonuç sayfaları listesinde yüksek bir konuma ulaşabilir ve web sitelerinin belirli ürün ve hizmetleri arayan kullanıcılar tarafından görülebilmesini sağlayabilir. SEO süreci en az altı aşamaya bölünmüştür ve stratejilerin nihai amacı belirli anahtar kelimeler veya kelime öbekleri için üst sıralarda yer almaktır.

Bu, birkaç farklı yoldan yapılır: dizinlere yüksek kaliteli, benzersiz içerik göndermek, sosyal medya pazarlaması, ücretli arama reklamcılığı ve şirkete özgü diğer yöntemler. Bunlar kitapta ayrıntılı olarak tartışılmıştır. Sosyal pazarlama nasıl yapılır’ın ikinci bileşeni, sosyal medya pazarlamasının hem geleneksel hem de yeni yöntemlerle kullanılmasıdır. Günümüzde birçok işletmenin en az bir sosyal medya sayfası vardır ve birçoğunun ürünleri, hizmetleri ve blogları hakkında bilgi yayınladıkları birkaç sosyal medya sayfası vardır. Kitap, sosyal medya pazarlamasını içeren bir dizi başarılı dijital pazarlama kampanyası örneği sunuyor.

Stratejinin üçüncü bileşeni tüketiciye erişimdir. Sosyal pazarlamanın nasıl etkili bir şekilde yapılacağı, tüketicilere nasıl ulaşılacağı ve onları nasıl etkileyeceği bilgisini gerektirir. Bu, e-posta pazarlama kampanyaları, tele pazarlama ve tüketiciyle diğer doğrudan iletişim biçimleri gibi çeşitli yollarla sağlanır.

Bu yöntemler, tüketici ile bir ilişki kurmaya yardımcı olur ve uygun şekilde yapılırsa önemli sonuçlar sağlayabilir. Bu sosyal kampanyaların bazı örnekleri, ürün ve hizmetler için kuponları, yarışmaları ve ipuçları ve püf noktaları sağlayan blogları içerir. Gördüğünüz gibi, altı basit adımda sosyal pazarlama nasıl yapılır sürecinin tamamı aşırı derecede karmaşık veya aşırı zaman alıcı değildir. Aslında kitabın ilk adımı olan bir sosyal medya platformu oluşturmak, Facebook, Twitter, MySpace ve diğerleri gibi popüler sosyal medya platformlarında hesaplar oluşturmak için çevrimiçi ücretsiz araçları kullanmanın basit bir işlemidir.

Yüksek kaliteli içerik oluşturmak ve bu platformlarda düzenli olarak yayınlamak, sosyal pazarlamanın ilk adımı olan kullanıcının güvenini kazanmaya yardımcı olacaktır. Şirketin marka tanınırlığı, olumlu eleştiriler ve olumlu geri bildirimler kazanmasına yardımcı olan bu stratejinin ardından, pazarlama kampanyasının etkili olma olasılığı daha yüksektir.

2020 Yılında Google’da En Çok Arananlar Neydi?

2020 Yılında Google’da En Çok Arananlar Neydi? 2020 yılında google’da En Çok Ne Aradık ?

2020’de Google’da en çok aranan şey neydi? Bu, cevaplaması kolay bir soru gibi görünebilir, ancak bundan başka bir şey değildir. Geçen yıl Google’da en çok aranan konu veya arama terimi neydi? Hadi bir bakalım. Açıkça başlayalım, 2020’de Google’da en çok aranan seçim sonuçları olacak.

Kuşkusuz geçen yıl en çok aranan konular Başkanlık yarışı, nihai sonuç, partiler ve kazanmak için yarışan tüm adaylar olmuştur. Geçen yıl en popüler aramaların listesine bakarsanız, seçim sonuçlarının Google’da en çok yapılan aramalardan biri olduğunu düşünürsünüz. Son on iki ayda iki yüz kırk milyondan biraz daha az arama yapıldığından, sonucun ne olacağını bulmak için büyük bir ilgi oluştu.

Her aday kazanmak için son hamlelerini yaptıkça, bu ilginin seçime giden yolda arttığı görüldü. 2020’de Google’da en çok aranan ikinci, “Google’da yıllar içinde en çok aranan şey” oldu. Obama döneminin sonunu yeni geçtiğimiz düşünüldüğünde, bu garip bir kombinasyon gibi görünüyor, ancak mantıklı. Obama yönetimini ve genel olarak hükümeti ilgilendiren birçok skandaldan sonra bile, insanların Google’daki en önemli trendlerin ne olduğunu öğrenmekle hâlâ ilgilendiklerini gösteriyor.

Elbette, bir sonraki başkanlık seçimi geldiğinde, bu haberler artık Google haberlerini yakından takip edenler dışında kimsenin ilgisini çekmeyecek.

Bu yılki listede Google’da en çok aranan başka ne oldu? Google’ın sosyal medyaya ilgi gösterdiği ilk yıldı. Google, arama sonuçlarının Facebook, Twitter ve Perfspot gibi popüler sosyal medya kuruluşlarından söz etmesini seviyor. Ayrıca, bu sosyal ağlarla ilgili haber hikayeleri ve diğer bilgilerin gösterilmesini de sever.

Aslında Google, kendisiyle ilgili her şeyi seviyor ve İnternet arenasının en büyük oyuncularından biri haline geldiğini görünce, şirketin kendi sosyal ağını barındırması şaşırtıcı olmamalı. 2020’de Google’da en çok aranan üçüncü, “Google’da yıllar içinde en çok aranan şey” oldu. Evet, sadece iki ila dört yıl önce ikinciye berabere kaldığı düşünüldüğünde, bu sayının üçe çıkması şaşırtıcıydı. Bununla birlikte, buna pazarlama perspektifinden bakarsanız, SEO çabalarınız için büyük bir destek olabilir.

Yüksek arama motoru sıralaması alan bir web siteniz varsa, bu, sitenizin sunduklarınıza ihtiyaç duyan kişiler tarafından görüldüğü anlamına gelir. Sizi Google’da en çok rağbet gören aramalardan biri olarak görürlerse, bu ziyaretçileri alma şansınız daha yüksektir. Son olarak, Google, haberleri bulma konusunda kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak istiyor gibi görünüyor.

Öyleyse, son dakika haberlerini ilk alan olmak istiyorsanız, şimdi harekete geçme zamanı. Google, daha fazla sosyal haber kategorisi içereceğini ima etti. Henüz yapmadıysanız, tüm bu seçenekleri kullanmaya başlamanın tam zamanı!

Snapdragon 888’i Gözden Geçiren Heyecan Verici Özellikler

Snapdragon 888’i Gözden Geçiren Heyecan Verici Özellikler ? Snapdragon 888 İnceleme Ve Özellikleri ?

Snapdragon 888 incelemesi, Samsung’un en yeni akıllı telefonunun yüksek performansına odaklanıyor. Akıllı telefonun içindeki Kryo işlemci, Samsung’un Exyninder işlemcisinin yükseltilmiş bir sürümüdür. Bu, akıllı telefonun artan performansına yardımcı olur. Kryo, Soket 1040 serisi işlemcileri temel alan Exyninder CPU’yu kullanan ilk akıllı telefon. İncelemede, bu güçlü akıllı telefonun bazı temel özelliklerini tartışacağız. Samsung’un Kryo işlemcisi, iki milyar döngü hızında çalışan dört yüksek performanslı ARM Cortex A5 işlemciyle donatılmıştır.

Yüksek Bant Genişlikli Bellek (HBM), Dijital Kamera arabirimi, Çift Çekirdekli İşlem Sistemi (QPS) ve Adreno HD Motor desteği ile donatılmıştır. Akıllı telefon, iki kamera arasında geçiş yapabilme özelliğine sahip çift kamera arayüzleriyle birlikte gelir. 5.1 inç kapasitif dokunmatik ekrana ve 8 megapiksel ekrana sahip.

Samsung Galaxy S4, akıllı telefonun fiziksel klavyesini tamamlayacak şekilde tasarlanmış şık ve kompakt bir gövdeye sahiptir. Eliptik bir Windows Phone kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Telefon, görevi gerçekleştirmeyi kolaylaştıran sezgisel bir gezinme klavyesiyle birlikte gelir. Telefon ayrıca, her zaman saati ve tarihi gösteren Her Zaman Açık Ekran özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, Microsoft Office Suite dahil olmak üzere bir dizi uygulama sunan Windows Mağazası yüklü olarak gelir.

Samsung Galaxy S4’e önceden yüklenmiş olarak gelen Android yazılımı da önceden yüklenmiş olarak gelir. Samsung Galaxy S4’ün içindeki Kryo işlemcisi, şu anda piyasada bulunan en güçlü mobil işlemcilerden biridir. 3G ve Wifi ağlarına yüksek hızlı bağlantı ile birlikte gelir. Ayrıca Android Kit Kat 4.3 Jelly Bean ile uyumludur ve kullanıcıların yüksek performansla sorunsuz bir mobil deneyim yaşamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kullanıcılar, akıllı telefonun yüksek kaliteli videolarının ve müzik çalma özelliklerinin keyfini çıkarabilir.

Multimedya açısından zengin Adreno teknolojisi, kullanıcının yüksek çözünürlüklü netlikte gelişmiş bir resim ve video kalitesi deneyimlemesine yardımcı olur. Kullanıcılar, akıllı telefona önceden yüklenmiş olarak gelen birçok uygulamayı indirip keyfini çıkarabilir.

Telefona önceden yüklenmiş Microsoft Office uygulamaları, Skype, Yahoo Messenger, Viber, Tango, Twitter, Facebook ve daha pek çoğu gibi özelliklerle donatılmış olarak gelir. Dört çekirdekli işlemci, cihazın yüksek çözünürlüklü grafikleri ve videoları gösterebilmesini sağlar. Ortaya çıkan yüksek çözünürlüklü videolar ve görüntüler ile, kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanırken büyüleyici bir deneyim yaşamalarını sağlıyor. Bağlantı söz konusu olduğunda, akıllı telefon uluslararası arama oranlarını desteklemek için GSM modülleri ve CDMA modülleri ile birlikte gelir.

Ayrıca çeşitli amaçlar için veri aktarım hızını desteklemek için UMTS ve HSDPA’ya sahiptir. El cihazı ayrıca hareket kontrolü, çift kamera, yüz tanıma, gelişmiş ekran yakalama, ağır çekim, manzara ve statik görüntü efektleri, üst düzey müzik çalma özellikleri ve daha fazlası gibi bazı şaşırtıcı özelliklerle birlikte gelir.

Siteye Simge Ekleme

WordPress Siteye Simge Nasıl Eklenir ? Simge Neden Eklenir ? WordPress Simge Ekleme Avantajları nelerdir ?

               WordPress nasıl simge ekleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu makale tam size göre. Bilgili bir internet kullanıcısı olduğunuza eminim. Güzel ve yaratıcı grafik tasarımlara sahip bazı web sitelerini ziyaret etmiş olmalısınız. Ancak, bu grafik tasarımların neyin bu kadar özel olduğunu ve bir web sitesine veya bloga nasıl uygulanabileceğini de merak etmiş olmalısınız. Ayrıca HTML kodlarının hepsinin aynı olduğunu düşünüyorsanız, büyük bir şok içindesiniz demektir. İnanın bana, bir kedinin derisini yüzmenin birden fazla yolu var ve bu teknolojik alemde herhangi bir gelişmiş teknik kullanmıyorsanız, gelişmiş işlevsellik için birçok fırsatı kaybediyorsunuz.

WordPress’e bir simge eklemek

Gerçek şu ki, WordPress’e, ziyaretçilerinizin gezinme menünüzü ve sitenizde bulunan diğer tüm özellikleri tam olarak kullanabilecek şekilde simgeler eklemek istiyorsanız, o zaman sofistike taktikler uygulamanız gerekir. Sadece genel simge kodunuza güvenemez ve çalışacağını umamazsınız. Diğer herhangi bir yazılım gibi, web portalınızı diğerlerinin üzerinde bir çentik haline getirmek için belirli teknolojileri eklemeniz gerekir.

Pek çok seçenek mevcut ancak bunu yapmanın en iyi yollarından biri SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) kullanmaktır. Bu, modern web tasarımının son derece önemli bir yönüdür ve eğer onu kullanmazsanız, web sitenizin arama motoru sonuçlarında optimum sıralamadan yararlanmama ihtimali yüksektir. Aslında, tasarımlarının Google ve diğer önde gelen arama motorları tarafından algılanmamasını sağlamak için profesyonel SEO şirketlerini işe alan bazı yüksek rütbeli web siteleri vardır. Bu biraz fazla değil mi?

Ancak, birkaç kolay adımı izleyerek bir SEO uzmanı tutmadan gerekli simgeleri ekleyebilirsiniz. Örneğin, All-in-One-SEO adlı WordPress eklentisini yükleyerek kenar çubuklarınıza simgeler yükleyebilirsiniz. Bu harika eklenti, ilgili tüm web sitelerini otomatik olarak algılar ve bunları Kenar Çubuğuna dahil eder. Ayrıca istediğiniz sayıda simge seçebilir ve ilgili kodları ekleyerek bunları özelleştirebilirsiniz.

Daha fazla simge eklemek istiyorsanız, uygun kısa kod seçeneğini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, herhangi bir metne ‘+’) sembolleri eklemek ve ilgili anahtar kelimeyi Kenar Çubuğunuza eklemektir. Basit!

Bunların dışında web siteniz için farklı renk temaları da oluşturabilirsiniz. WordPress’in harika colorchopper özelliği ile tüm web sitenizin renk temasını tek bir tıklama ile değiştirebilirsiniz. Böylece, herhangi bir güçlük çekmeden web sitenize kolayca yeni bir görünüm ve his ekleyebilirsiniz. Harika WordPress eklentisini kullanmayı seveceğinizi ve web sitenizi optimize etmenin avantajlarından yararlanacağınızı umuyoruz.

Yazı Paylaşma Sorunu Çözümü

Ne tür bir WordPress Gönderi Sorunu çözümünden bahsettiğimi merak ediyor olmalısınız? WordPress o kadar popüler ki hem küçük hem de büyük şirketler tarafından blog platformu olarak kullanılıyor. Açık kaynak kodlu ve ücretsizdir ve bu güçlü blog platformuyla nasıl başlayacağınıza dair birçok öğretici bulabilirsiniz. Ancak en yaygın WordPress Gönderi Sorunlarına aşina mısınız? Karşılaşabileceğiniz en yaygın WordPress Gönderi Sorunlarından bazıları şunlardır:

Gönderinizi yanlış Gönderme URL’sine kaydetmişsiniz. Bu, karşılaşacağınız en yaygın WordPress Gönderi Sorunudur. Peki önce ne yapmanız gerekiyor? WordPress’in gönderilerinizi kaydetmenin iki farklı yolu vardır. İlk yol, WordPress’i kurduğunuzda kullandığınız Varsayılan WordPress Gönderi URL’sidir. İkinci yol, gönderi başına URL seçeneğidir.

Gönderi Ayarınızı değiştirdiyseniz (kategori, etiketler, yayınlanmış vb.) Gönderinizi yenisi olarak kaydetmeniz gerekir. Yine, yönetim alanınızdaki Gönder düğmesine tıklamanız ve ardından Gönder’e gitmeniz gerekecektir. Kaydet sekmesini bulun. Gerekli ayrıntıları girmeniz gerekecektir.

Gönderiniz Arama Motoru Sonuçlarında görünmüyor. Gönderiniz için başlık veya açıklama belirtmemiş olabilirsiniz. WordPress, sizin için mevcut seçeneklerin bir listesini görüntüleyecek bir dizi farklı menüye ve filtreye sahiptir. Bunu düzeltmek için, yönetim alanınızdaki gönderi başına simgeye tıklamanız gerekecektir. Bu, mevcut Gönderi kategorilerinin bir listesini gösterecektir. Orada arama kutusuna gösterilmesini istediğiniz metni girmelisiniz.

Gönderilerinizden hiçbirini göremezsiniz. Umarım bu sitenizdeki görsel bir unsurdur. Bu soruna kötü optimizasyon neden olur. Bunun olduğunu görürseniz, Gönderi kurulumunuzu düzenlemeniz, başlık ve açıklama alanlarınıza alakalı anahtar kelimeler eklemeniz ve yazınızın içeriğini tanımlamak için oluşturduğunuz başlık ve açıklama alanlarını kullanmanız gerekecektir.

Bu sorun, Gönderi alanında izin verilmeyen bir dosyayı göndermeye çalıştığınızda oluşur. WordPress, dosyalarınızı dilediğiniz gibi düzenlemenize izin verir, ancak bu dosyalar taşınamaz, düzenlenemez veya silinemez. Bu durumda, Taşı sekmesine tıklayarak dosyayı taşıyabilir veya üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. WordPress ayrıca yayınınızı düzenlemenize izin verir. Yine, yayınınızı görüntüleyemiyorsanız, Düzenle bağlantısını tıklayabilirsiniz. Son olarak, dosyanın yazarıyla Bize Ulaşın aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

CloudFlare Nasıl Kurulur Çözümü

WordPress  CloudFlare Nedir? WordPress CloudFlare Kurulumu Nasıl Yapılır ? 

WordPress CloudFlare, WordPress yönetici panelinden kullanımı en kolay ve en etkili WordPress eklentilerinden biridir. WordPress, e-posta adreslerini ve alan adlarını yönetmenize, aramanıza ve yönetmenize olanak tanıyan birçok farklı bileşene sahiptir. Web sitenizi yönetmenize, oluşturmanıza ve özelleştirmenize olanak tanıyan çeşitli başka sistem yönetimi işlevleri de vardır. Bu önemli sistem yönetimi işlevlerinden birine WordPress Esnekliği denir. WordPress’i veritabanı platformlarınız olarak MySQL veya Postolace ile kolayca kurmanıza olanak tanır ve web sitenizin temasında veya şablonunda sadece birkaç tıklama ile değişiklik yapmanızı sağlar.

Çoğu kişinin WordPress ile yaşadığı en büyük sorunlardan biri, henüz Bulutta yayınlamaya hazır olmamasıdır. WordPress, düzgün çalışması için PHP ve doğru işletim sistemini gerektiren MySQL üzerinde çalışır. WordPress ile ilgili sorun, Cloudflare’nin güvenilmez bir barındırma platformu olması nedeniyle Bulut oluşturma ile uyumlu olmamasıdır. WordPress kullanıcılarının, WordPress Cloudcroft gibi üçüncü taraf eklentileri kullanarak bloglarını Bulut’ta nasıl yayınlayacaklarını öğrenmeleri gerekiyor.

WordPress Cloud Crosby Setup, temel olarak WordPress kullanıcılarının WordPress’i CloudFlare barındırma ile kolayca kurmalarını sağlayan bir eklentidir. WordPress Cloud Crosby kurulum eklentisi yüklendikten sonra, mevcut web sunucusu barındırma yapılandırmanızı Bulut yapılandırmasıyla otomatik olarak değiştirecektir. Bu, Plesk veya cPanel gibi başka bir sistem yönetimi görevini nasıl kuracağınızı veya yapılandıracağınızı öğrenme ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

WordPress Cloud Crosby kurulumu, aynı barındırma hesabında barındırılan birden fazla blogu sürdürmenin basit bir yolu da dahil olmak üzere WordPress kullanıcıları için birçok avantaj sağlar. Web sitenizi yeniden başlatmadan her bir blogun düzenini ve görünümünü kolayca değiştirebilirsiniz. Tek bir blogun temasını ve şablonunu değiştirmek de basittir. Yalnızca bireysel blogun ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Örneğin, blogunuzun tasarım stilini profesyonel bir dergi stilinden daha yaratıcı bir şeye değiştirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey giriş yapmak ve blogun panosundaki açılır menüden yeni bir tema seçmek.

 

WordPress kullanıcıları ayrıca kişileri ve aboneleri için ayrı WordPress posta listeleri oluşturabilir. Bu eklenti, abone listenizi ve onlarla nasıl iletişim kurmaya devam edeceğinizi yönetmeyi çok kolaylaştırır. WordPress CloudC Crosby eklentinizi kurduğunuzda, yeni bir blog oluşturduğunuzda size ‘liste onaylı’ bir abone listesi atanır ve daha sonra atandıkları e-posta adreslerini yönetebilir ve değiştirebilirsiniz. Web sitenize her yeni içerik eklediğinizde onlara bir e-posta gönderebilirsiniz.

 

WordPress CloudC Crosby Kurulum eklentisi, WordPress blogunuz için otomatik yanıtlayıcılar kurmanıza da olanak tanır. Bu eklenti ile, her yeni blog yazısı yazdığınızda, web siteniz abonelerinize otomatik bir e-posta gönderecektir. Kendi e-posta adresinizi kullanabilir veya POP3 veya IMAP kullanarak ücretsiz bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Eklentinizi kurarak, abonelerinizden otomatik e-posta yanıtları alabilirsiniz, bu da size abonelerinizle değerli e-posta pazarlamasına katılmanız için daha büyük bir fırsat verir.

Hosting Exchange Nedir ?

    WordPress Hosting Exchange Nedir? WordPress Hosting Exchange Nasıl Kullanılır ?

WordPress Hosting Exchange, profesyonel bir web sitesi oluşturmaya başlamanın en kolay yollarından biridir. WordPress Hosting Exchange ile web sitenizin görünümünü ve hissini nasıl özelleştirebileceğiniz konusunda bir sınır yoktur ve bu, bir barındırma değişimi ararken göz önünde bulundurulması gereken harika bir şeydir. Web siteniz, 3 milyondan fazla başka siteye sahip bir sunucuda barındırılacak ve bu, web sitenizi hiçbir sınırlama olmaksızın özelleştirmenize olanak tanır. WordPress Hosting Exchange ile web sitenizin tam olarak olmasını istediğiniz gibi olmaması için hiçbir neden yoktur ve bunun WordPress olmasıyla, sitenizi istediğiniz gibi yapma gücüne sahipsiniz.

Web siteniz için barındırma seçeneklerine bakarken, WordPress Hosting Exchange’in gitmenin yolu olduğunu görebilirsiniz. Bu harika bir seçim çünkü WordPress’in kullanımı çok basit ve karanlıkta kalmayacaksınız. Bir dizi tema ve eklenti ile web siteniz üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Görünümü ve hissi sınırsız değiştirme yeteneğine sahip olacaksınız. WordPress’i kullanmakta yeniyseniz, kullanabileceğiniz en fazla seçeneğe sahip olacaksınız, sitenizi tam olarak istediğiniz gibi yapma olanağına sahip olacaksınız.

Bir WordPress Barındırma Değişimi ile müşterileriniz arasında sağlam bir itibar inşa edebileceksiniz. Web barındırıcınız, işinizi ciddiye aldığınızı ve web sitenizi arama motorlarında spam yapan diğer sitelerle aynı konuma getirmek istemediğinizi bilecektir. Etrafta dolaşan tüm spam ile, web barındırıcınızın bu tür etkinliklere izin vermesine gerek yoktur. WordPress Hosting Exchange size yardımcı olacaktır ve eğer müşterilerinizle sağlam bir itibar oluşturmak için pazardaysanız, WordPress Hosting Exchange gitmenin yoludur.

Farklı hosting seçeneklerinizi araştırırken, WordPress Hosting Exchange‘in web sitenizi tanıtmanın en iyi yollarından biri olduğunu göreceksiniz. Ek olarak, web siteniz WordPress Hosting Exchange sayesinde arama motorlarında daha yüksek bir sıralama elde edecektir. İşletmeniz için bir WordPress Barındırma Değişimini nasıl çalıştıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, web siteniz için bu özelliği sunan bir ana bilgisayar bulmanız gerekecektir. Dışarıda çok sayıda ana bilgisayar var, ancak arama motorlarında yüksek bir sıralama elde etmek istiyorsanız, WordPress Hosting Borsalarını sizin için çalıştırma yeteneğine sahip bir ana bilgisayar bulmanız gerekecek. İşletmenizde bir fark yaratmaya hazırsanız, yüksek dereceli bir WordPress Hosting Exchange almanız ve ardından web sitenizi pazarlamaya başlamanız gerekir.

WordPress barındırma borsanız yalnızca sitenize gelen trafik söz konusu olduğunda size para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinize müşteri hizmetlerini önemsediğinizi ve onlara ne olduklarını vermek istediğinizi gösterme şansı da verir. aramak. Web sitenizin ön ucunda ne kadar çok zaman geçirirseniz, müşterilerinizin önünde o kadar çok zaman geçirirsiniz, çünkü müşterilerinizle ilişkiler kurabilirsiniz. Unutmayın, eğer müşterilerinizle ilişki kurmazsanız, onları sonsuza dek kaybetme ihtimaliniz vardır. Bu nedenle, amacınız tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak bir WordPress Barındırma Değişimi oluşturmaktır.

Web siteniz için bir WordPress Hosting Exchange’i nasıl çalıştıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, sizinle çalışmaya istekli bir şirket aramanız gerekecektir. Dışarıda çok sayıda ev sahibi var, bu yüzden size uygun fiyata harika hizmetler sunan bir şirket bulduğunuzdan emin olmalısınız. Hosting şirketi sizden daha fazla para kazanmak istediği için herhangi bir özel fırsattan veya tekliften yararlanmak zorunda kalmamalısınız. İyi bir ev sahibi size ve müşterilerinize adil davranacak ve tüm bu işi neden yaptığınızı anlayacaklardır. Nasıl Değişim yapılacağını bilmeniz gerektiğinde, ihtiyacınız olan her şeyi size uygun bir fiyata verecek bir şirket aramanız gerekecektir.

Etki Alanları Nasıl Değiştirilir?

WordPress Etki Alanları Nasıl Değiştirilir? Neden WordPress Alan Adı Değiştirmek Gerekir ? WordPress Domain Değiştirme Nasıl Yapılır?

Forumlarda Cevap Bulamıyorsanız doğru yerdesiniz, Mevcut sağlayıcıdan yenisine geçmenin bir yolunu arıyorsanız, bakmanız gereken ilk şeylerden biri WordPress etki alanları seçeneğidir. WordPress etki alanları çeşitli kaynaklar tarafından sunulmaktadır. Bunları web sitelerindeki reklamlara ek olarak veya doğrudan alan adı kayıt kuruluşlarıyla iletişime geçerek bulabilirsiniz. WordPress etki alanları size yalnızca URL’nizi bir arama motorundan bir URL olarak kullanma yeteneği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda etki alanı bilgilerini girmenizi ve bırakmanızı da kolaylaştırır.

WordPress Etki Alanları Nasıl Değiştirilir

WordPress’i düşünmek isteyebileceğiniz birkaç neden var. Şu anda cPanel kullanan mevcut bir web siteniz varsa, alan bilgilerinizi WordPress’e taşımayı düşünebilirsiniz. Bu, kopyalama ve yapıştırma zahmeti olmadan web sayfalarınızda bazı temel bakım ve güncellemeleri yapmanızı sağlar. Bazı cPanel kullanıcıları da bunu yapma yeteneğine sahip olmayı tercih ediyor.

WordPress etki alanlarını nasıl değiştireceğiniz hakkında bilgi ararken, kullanabileceğiniz bir dizi seçenek vardır. Bu seçeneklerden biri, mevcut web barındırma şirketinizle iletişime geçerek alan adını adınıza aktarmalarını istemektir. Bazen onu manuel olarak bile aktarabilirsiniz. Bu durumda, alan adının web sitenizi yöneten alan adı kayıt kuruluşuna kaydettirilmesi genellikle en iyisidir. Bunun nedeni, geçiş sırasında etki alanına tam erişime sahip olabilmenizdir.

WordPress alan adlarının nasıl değiştirileceğiyle ilgili konuları araştırırken sahip olduğunuz bir başka seçenek de alan adı sahibiyle iletişim kurmaktır. Alan adı sahibi, adı serbest bırakmak istediği için alan adını genellikle sizin adınıza transfer etmekten memnun olacaktır. Çoğu durumda, bu basit bir e-posta ile gerçekleştirilir, ancak bu, kayıtlı olduğunuz fiziksel posta adresiyle de gerçekleştirilebilir.

Forumlarda WordPress etki alanlarını nasıl değiştireceğiniz sorusuna yanıt bulamazsanız kullanabileceğiniz başka seçenekler de vardır. Bu seçeneklerden biri, alan adı satıcıları tarafından sağlanan hizmetleri kullanmaktır. Bu şirketler eski alan adlarınızı satın alacak ve karşılığında size bu alan adlarını bir defalık kullanma imkanı verecektir. Bu resmi bir süreç değildir, ancak özellikle dönüştürülmesi gereken çok sayıda alan adınız varsa, genellikle yararlıdır. Bayiler bazen alan adı transferlerinde de yardımcı olabilir.

Basit bir süreç olabilir, ancak kendinizi bu durumda bulmadan önce bu sorunu halletmek en iyisidir. Gelir artışı olmadan, web siteniz çok fazla trafik çekmeye başladığında kendinizi bir çıkmazın içinde bulabilirsiniz. Sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırmak için mümkün olan her şeyi yapmanız önemlidir, ancak alan adlarınızı çalmaya çalışan bilgisayar korsanlarına karşı kaybedilen bir savaşa girmek zorunda kalmak istemezsiniz. Kendinizi bu potansiyel sorunlara karşı koruyabilmek için ilerlemenin en iyi yollarını araştırarak kendinize bir iyilik yapın.

503 Hizmeti Kullanılamıyor Hatası

WordPress 503 Hizmeti Kullanılamıyor Hatası  Ve Yaygın Olan Sorunlar ?

WordPress 503 Hizmeti Kullanılamıyor Hatası

                   WordPress 503 Service Unavailable Error, çoğu barındırma sunucusunda çok yaygın bir sorundur. WordPress, herkesin istedikleri zaman istedikleri gibi görünen bir web sitesi oluşturmasına izin veren çok popüler bir İçerik Yönetim Sistemidir. Ancak sorun, ileri teknik bilgiye sahip olmayan, bilgisayar ve internet kullananlar için kullanıcı dostu olmamasıdır. WordPress ile ilgili sorun, konfigürasyon gerektiren birçok eklentiye sahip olması ve birçok barındırma sunucusunda kullanıcı dostu olmamasıdır. Sunucu çöktüğünde çalışmaya devam etmenin tek yolu her şeyi sıfırdan yeniden yapmaktır.

WordPress hata mesajları insan tarafından oluşturulmaz ve sunucunuzda bu sorun oluştuğunda bu hatanın görüneceğinden emin olabilirsiniz. WordPress hata sayfalarının görünmesinin birkaç farklı nedeni vardır. Bunun en yaygın nedeni, barındırma sağlayıcınızın cPanel’in en son WordPress sürümleri tarafından artık desteklenmeyen eski bir sürümünü kullanıyor olmasıdır. Size ‘503 Kullanılamıyor’ diyecek ve web sitenizin yeniden çalışmasını sağlamak için sorunu çözmeniz gerekecek. Sunucunuzda bir veritabanınız varsa, sorun bağlantı veya MySQL ayarlarında da olabilir.

WordPress 503 hatasını gördüğünüzde, önce sunucunuzdaki sorunun tam olarak ne olduğunu belirlemeye çalışmalısınız. PHP betiklerinizin hata sayfası olmadan çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve veritabanınızda herhangi bir bozulma olup olmadığını kontrol edin. Bu sorun giderme yöntemlerine devam edemezseniz, WordPress desteği gibi otomatik çözümler sunan bir web barındırma şirketini kullanmaya devam etmelisiniz.

                   WordPress 503 hatasını görmenizin nedenlerinden biri, veritabanınızın veya komut dosyalarınızın işlenmesinin azalmasıdır. WordPress desteğinin sizin için sadece boş bir sayfa olmadığından emin olmak için hosting hizmetinizi yeniden başlatmayı unutmayın. WordPress hizmet hatasının ortaya çıkmasının bir başka nedeni, komut dosyalarınızın sunucunuza yanlış bir şekilde yüklenmesidir. Bu aslında birçok web sunucusunun komut dosyalarının kötü yüklenmesinden sorumlu olduğu yaygın bir sorundur. Eğer sorun buysa, kurulumda sorun yaşamamak için php betiklerinizi düzenlemeniz gerekecektir.

WordPress 503 hatasını görebilmenizin diğer olası nedenlerinden biri, sunucunuzda ‘alingify’ eklentisinin kurulu olmamasıdır. Bu, tüm sisteminizi çökertebileceğinden, aslında sorunların en büyük nedenlerinden biridir. Sorunu çözmek için, dosyalarınızdan AAL eklentisini kaldırmanız veya en son sürüme yükseltmeniz gerekir. WordPress hizmetini kullanırken ortaya çıkabilecek bir diğer sorun, veritabanlarınızın büyük olmasının bir sonucu olarak, WordPress hizmetinin size ‘İzin Verilen Kullanıcılara izin verilmediğini’ belirten bir hata vermesi ve veritabanı boyutlarıyla ilgili diğer sorunlardır. .

WordPress hizmeti size ‘Kötü İstek’, ‘Sunucu Hatası’, ‘yetkisiz’ veya diğer hatalar gibi hata kodları veriyorsa, web sitenizin yapısıyla ilgili sorunlarınız olabilir. Web sitenizi canlı bir sunucuda kullanmadan önce daima test etmeniz önemlidir. Web sitenizin düzgün çalışıp çalışmadığından emin değilseniz, test edene kadar kullanmayın. Bunlar, WordPress 503 hatasına neden olabilecek önemli sorunlardan bazılarıdır, web sitenizde bu hatalardan herhangi birini bulursanız, hemen teknik destek almanız ve bilgisayarınızı bir teknisyen tarafından kontrol ettirmeniz çok önemlidir.

Web Site Video Nasıl Eklenir?

merak ediyorsunuz WordPress’e Nasıl Video Eklenir? WordPress Video Ekleme Avantajları Neler ?

WordPress videolarını öğrenmek, sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin ve güvenilirlik oluşturmanın harika bir yoludur. Web sitenize video dosyaları eklediğinizde, trafik alacaksınız. Hedeflenen ve satın almaya hazır trafik. Video Pazarlama, İnternet İşimin önemli bir bileşenidir.

Bedava. Blogunuza ve web sitenize videolar ekleyebilirsiniz. İnsanlar video izlemeyi sever. Daha çok ders gibi ve etkileşimli. Alanınızda uzman değilseniz veya hakkında konuşacak çok fazla içeriğiniz yoksa, videolar yayınlamak dünyanın her yerinden milyonlarca insana ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bunları nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek, WordPress yazılımınız için eklentiyi yüklemek kadar basittir ve artık hazırsınız.

WordPress, farklı kaynaklardan video dosyaları yayınlamanıza yardımcı olacak eklentiler sunar. Blogunuza video eklemek istiyorsanız, All-in-One-SEO adında bir eklenti kurabilirsiniz. Bu eklenti, hedef anahtar ifadeleriniz için arama motoru sonuçlarını gösterecektir. Ayrıca, video dosyalarınızı bir FTP hesabı aracılığıyla yönetmenize olanak tanır. Blogunuza sık sık video gönderiyorsanız veya web sitenizi FTP hesabınızdan barındırıyorsanız bu harikadır. All-in-One-SEO, videolarınızı yüklemek ve kaydetmek için bir giriş ve şifreye sahip olmanızı gerektirecektir.

WordPress’te Video Nasıl Eklenir?

Sitenize video eklemek istiyorsanız, gidebileceğiniz iki yol vardır. YouTube gibi bir video barındırma sağlayıcısı kullanabilir veya videonuzu doğrudan kendi sunucunuza yükleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın ve ilgi alanlarınızın ne olduğuna ve bunun için ne kadar zaman harcamak istediğinize bağlıdır.

Başlamanın bir yolu, SiteMap Pro adlı harici bir eklenti kullanmaktır. Bu, site haritanızda gezinme panelini oluşturmak için kullanılır. Eklenti ayrıca yüklediğiniz video dosyasına başlıkları, açıklamaları ve anahtar kelimeleri otomatik olarak ekleyecektir. Bir video seçtikten sonra, bu eklenti onu site haritanıza yükleyecektir. “Önizleme” düğmesini tıklayarak videoyu hemen önizleyebilirsiniz.

WordPress’e video eklemenin başka bir yolu da yerleşik video galerisini kullanmaktır. Bu özellik, WordPress’in “hepsi bir arada” sürümünde mevcuttur. Ayrıca bu özelliği kullanarak videolarınızı doğrudan blogunuza ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, önce sol gezinme menüsündeki “Fotoğraflar” simgesine tıklayın. Bu, farklı fotoğraf görüntüleri arasından seçim yapabileceğiniz yeni bir sayfa açacaktır.

WordPress siteniz için videolarınıza ses eklemenize izin veren birkaç eklenti de vardır. Bunlara WP Audible ve WP SmartVideo dahildir. Bu eklentiler, metin okuma özelliğini kullanarak web sitenizin kaynak kodundaki metni okumanızı sağlar. Videonuza altyazı eklemek için bu eklentileri de kullanabilirsiniz.

Videonuz web sitenize yüklendikten sonra, onu arama motorları için optimize etmek isteyeceksiniz. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu var. Kod konusunda rahat değilseniz veya bu işi dış kaynak olarak kullanmayı tercih ediyorsanız, videonuzu sizin için optimize edecek hizmetler vardır. Bununla birlikte, video ne kadar uzunsa, o kadar fazla optimizasyon çabası yapmanız gerekeceğini unutmayın. Videonuz çok uzun değilse, en kolayı makalenize başlık olarak eklemek ve web sitenize geri bağlantı vermek olabilir.

Videonuzu arama motorları için optimize etmenin başlık etiketlerini, açıklamaları ve anahtar kelimeleri kullanmak gibi başka yolları da vardır. Yapmanız gereken ilk şey, kendinize iyi bir anahtar kelime arama aracı bulmaktır. Google Harici Anahtar Kelime Aracı adlı aracı tavsiye ederim (burada incelenmiştir). Videonuzun başlığını, açıklamasını ve etiketlerini (varsa) yazın ve ara düğmesine basın. Kullandığınız sitenin kalitesine bağlı olarak, bunu yapmanıza yardımcı olacak birçok araç olmalıdır.

İyi bir anahtar kelime arama aracı bulduğunuzda, videonuzu web siteniz için optimize etmek için kullanmak istediğiniz eklentileri seçebilirsiniz. Bazı popüler eklentiler arasında Gelişmiş Video Seçenekleri, Video RSS Besleme Seçenekleri ve YouTube Koçluğu bulunur. Bunlar, web yöneticileri arasında açık ara en popüler eklentilerdir.

Videonuz optimize edildikten sonra, gerçekten sitenize eklemenin zamanı geldi. Bunu yapmak için, ‘Ekle’ bölümünüzdeki ‘Video Ekle’ye gitmeniz gerekir. Oradan videonuzu doğrudan WordPress sitenize yükleyebilirsiniz. Videonuza yönelik resimleri ve bağlantıları da sürükleyip bırakabilirsiniz. Sitenize yüklerken, alt resim etiketiyle yüklendiğinden emin olun. Bu, izleyicinin videoyu görebilmesini ve tıkladığında gidecek bir yeri olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Web Site Neden Kullanmalıyız ?

WordPress Neden Kullanılır ? WordPress Nasıl Kullanılır ? WordPress Avantajları Nelerdir?

WordPress, PHP ve MySQL tabanlı ücretsiz bir blog platformudur. Platformun temel amacı, kenar çubukları, menüler, posta alanları, e-posta formları, anketler ve formlar gibi çeşitli bileşenleri içerebilen dinamik web sayfalarının kolayca oluşturulmasına izin vermektir. Web sitelerinin WordPress kullandığı en yaygın alanlardan biri, bir kenar çubuğu widget’ı kullanılarak oluşturulan ve WordPress menüleri aracılığıyla nasıl etkinleştirilebilecekleri blog alanlarıdır. Bunlar, WordPress için en iyi eklentilerin nasıl seçileceği ve çeşitli web sayfaları oluşturmak için kenar çubuğunun ve menü işlevinin nasıl kullanılacağı da dahil olmak üzere, WordPress hakkında bilgi edinirken keşfedebileceğiniz konulardan sadece birkaçı.

WordPress’i web siteleri için bir blog platformu olarak kullanmanın en iyi yollarından biri, WordPress menü oluşturma kullanmaktır. WordPress, kenar çubuğunuzu ve başlık bağlantılarınızı kenar çubuğunda bir Flash formatında veya bir kısa kod kullanarak istediğiniz yere otomatik olarak oluşturur ve yerleştirir. Kısa kodu kendi kenar çubuğunuzu oluşturmak veya web siteniz için tam bir başlık oluşturmak için de kullanabilirsiniz. WordPress ana menüsü ve başlık alanları, kategoriler, arama motorları, arama önerileri vb. Gibi bir dizi başka farklı seçeneği görüntülemek için de mükemmeldir. Ek olarak, WordPress ana menünüzü ve başlığınızı, web sitenizde yüklü olan resimler, düğmeler, yorum formu kutuları, bize ulaşın formları, alışveriş sepeti formları ve çok daha fazlasını içeren herhangi bir sayıda farklı widget’ı görüntülemek için de kullanabilirsiniz.

WordPress’in web sitesi oluşturma ve web sitesi bakımı için kullanılmasının bir başka yolu, altbilgilerin kullanılmasıdır. WordPress, ana gövde sayfanızda görüntülenen içeriğin üzerine farklı menü stilleri ve altbilgiler yerleştirmenize olanak tanıyan WordPress altbilgi eklentisi adı verilen bir özellik içerir. WordPress şablonunuzun boyutuna bağlı olarak, WordPress altbilgisi, başlığınızın boyutuna bağlı olarak iki ila dört sütun arasında yer alabilir. Bu, altbilgi menülerinizi oluştururken zamandan ve hayal kırıklığından tasarruf etmek için WordPress şablonlarınızı kullanabileceğiniz başka bir alandır, çünkü çoğu zaman bir WordPress şablonunda bulacağınız biçimlendirme seçeneklerine sahip değillerdir.

İletişim Formu Nasıl Eklenir ?

WordPress blogunuza neden bir iletişim formu eklemelisiniz?

Kendinizi istenmeyen e-posta spam’lerinden koruyorsunuz. Bir WordPress blogunuz olduğunda, sahip olduğunuz an, onu çok hızlı bir şekilde göreceksiniz. Spam gönderenlerin gerçekten yaptığı bir şey, diğer blogları korumasız e-posta hesapları için sürekli taramaktır, böylece onları spam listelerine kolayca ekleyebilirler. Bu, WordPress blogunuzda bir e-posta hesabınız olduğunda, spam’e karşı savunmasız olduğunuz anlamına gelir, bu nedenle bir iletişim formu eklemek önemlidir.

WordPress’e İletişim Formu Ekleme

WordPress’e bir iletişim formu eklemenin en iyi yolu, Kontaktör adlı bir eklenti kullanmaktır. Ne yaptığınızı biliyorsanız, aynı işlevi eklemenize izin verecek eklentiler de vardır. Tek bir kurulum altında birden çok form eklemenize izin veren eklentileri aramanızı öneririm.

WordPress blogunuza kendi iletişim formlarınızı eklemek çok kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey, HTML kodu ekleme becerisidir. Bunu yapmanın en popüler yollarından biri, WordPress tarafından Kontaktör adlı bir eklenti kullanmaktır. Bu eklenti ile, yayınınızdaki hangi içeriğin görüntüleneceğini ve nereye yerleştirileceğini seçebilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra yapmanız gereken tek şey, gönderinize kısa bir koda referans eklemektir. Yapılması çok akıllıca bir şey çünkü bu kısa kod, insanları abone olarak eklemeleri için gönderdiğiniz bağlantı olacaktır. Gönderilerinize istediğiniz kadar kısa kod yerleştirebilirsiniz, ancak bunları anlamlı oldukları ve en iyi göründükleri yerlere koyduğunuzdan emin olun. Ücretsiz bir WordPress sürümü kullanıyorsanız, işi sizin için yapacak yerleşik optimizasyon kısa kodu vardır. Kendi kısa kodunuzla uğraşmadan önce onları kontrol ettiğinizden emin olun.

WordPress’e bir iletişim formu eklemenin son yolu, formlar menüsünü eklemektir. Bunu başka bir gönderideki kodu kopyalayıp yapıştırarak veya oradaki harika kısa kod oluşturuculardan birini kullanarak manuel olarak yapabilirsiniz. Formlar menüsünü gönderinize eklediğinizde, ziyaretçilerin adlarını, soyadlarını, e-posta adreslerini ve abone ol düğmesini girebilecekleri bir giriş kutusu görüntüler. Ayrıca, formu gönderdikten sonra onlara otomatik olarak bir onay e-postası gönderme seçeneği de vardır.

Bunlar, WordPress’e bir iletişim formu eklemek için kullanabileceğiniz hızlı ve kolay yöntemlerden sadece ikisi. Çok daha fazlası var, ancak bu ikisi en popüler olanı. Kısa kod oluşturucu ve WPT eklentisi ile daha rahat hale geldikçe, formlarınızı özelleştirmenin daha fazla yolunu bulacaksınız. Müşterilerinizin tıkladıktan sonra iletişim formunuzu kullanmayı kolayca bırakabilmeleri için her zaman bir iptal düğmesi eklemeyi unutmayın.

Siteye Eklenti Nasıl Kurulur ?

WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur ? WordPress eklentisini kurmak istiyor musunuz? WordPress Eklentilerinin Avantajları Nelerdir ?

WordPress, içeriği bir internet web sitesi aracılığıyla yönetmenize ve yayınlamanıza olanak tanıyan bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). Peki, web siteniz için WordPress kullanmak istiyor musunuz? Cevabınız evet ise, WordPress Eklentisinin nasıl kurulacağı web siteniz için çok önemlidir. Mevcut birkaç WordPress sürümü arasından seçim yapabilirsiniz ve ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olacak birçok eklenti mevcuttur.

WordPress Eklentisi Kurulumu

WordPress kullanarak web sitenize nasıl yeni özellikler ekleyeceğiniz hakkında bir fikriniz var mı? WordPress eklenti kurulumu zor değildir, ancak sizin açınızdan biraz zaman ve çaba gerektirir. WordPress’in avantajlarından tam olarak yararlanabilmek için nasıl kurulacağına ilişkin talimatları okuyup anlamak iyi bir fikirdir. WordPress, dünya çapında birçok blog yazarı tarafından kullanılan popüler bir CMS’dir. Özellikle blog yazarları için yararlı olan web tabanlı bir arayüz aracılığıyla içeriği yönetmenize ve yayınlamanıza yardımcı olur.

WordPress’i kurmanın iki yolu vardır, biri yerleşik yükleyiciyi kullanmak, ikincisi ise eklenti dizinlerini kurmaktır. Yerleşik yöntemi kullanıyorsanız, web tarayıcınızda “WordPress” i arayabilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir seçenek listesi alırsınız. Bu basit bir işlemdir, tek yapmanız gereken birkaç adımı takip etmek ve WordPress’iniz çalışır durumda olacaktır. İkinci yöntem için eklenti dizinlerini bulmanız gerekir. Resmi kaynak kodunu kullanmayı tercih ederseniz, farklı siteleri ziyaret edebilir veya WordPress resmi deposunu kullanabilirsiniz.

WordPress’i kurmanın en kolay ve basit yolu, yerleşik ftp istemcisidir. Bir WordPress web sitesinde WordPress kullanıyorsanız, dosyaları yüklemek için bir FTP istemcisine bağlanmanız gerekebilir. Bir FTP istemcisine erişiminiz yoksa, bir tane oluşturmanız gerekebilir. WordPress ayrıca yerleşik SSL / TLS desteğine sahiptir, bu, kullanıcılarınızın içeriğinizi indirebileceği veya güvenli (TLS) sayfanız aracılığıyla yükleyebileceği anlamına gelir. Kullanıcılarınız güvenli sayfadan içeriğinize erişebildiklerinde, dosyayı veya içeriği başarılı bir şekilde kaydedebilmek için bir flash sürücüye veya başka bir medya depolama cihazına ihtiyaç duyabilirler.

FTP bağlantınız kurulduktan sonra, artık WordPress eklentinizin kurulum sürecine geçebilirsiniz. Yönetim alanında, kurulu eklentileri eklemek, mevcut eklentileri düzenlemek ve yeni eklentiler eklemek için simgeler bulacaksınız. Yeni eklentiler eklemek için önce “” kelimesinin yanındaki “Ekle” düğmesine tıklayın. Ardından, yüklemek için istediğiniz dili, örneğin Almanca’yı seçin. Son olarak, ister WordPress kurulum klasörünüzde, ister ana kurulum dizininizde olsun, eklenti dizininin konumunu doldurmanız gerekecektir.

Eklentiyi yükledikten sonra, WordPress size eklentinin nereye kurulmasını istediğinizi soracaktır. Genel veya özel dizinlere yüklenmesini istiyorsanız, “Yeni Dizin Ekle” düğmesine tıklamanız gerekecektir. Eklentinizin yalnızca genel dizine yüklenmesini istiyorsanız, “Kullanıcıları Bildir” kutusunu işaretlemeniz gerekir. Son olarak, kurulumu tamamladıktan sonra, değişikliklerinizin uygulandığını fark edeceksiniz ve değişikliklerinizi görmek için WordPress sitenize giriş yapabilirsiniz.

Neden WordPress Şablonlarını Kullanmalıyız?

Neden WordPress Şablonları Kullanmalıyız ? Wordperss Şablonları Ne işe Yarar? WordPress Şablonlarının Önemi Nedir?

                 Wordpress  Şablonları, blogunuzun veya web sitenizin popülerliğini artırmak için harika bir yoldur. Bu, birçok insanın yapamadığı bir şeydir ve bunun nedeni, web siteniz veya blogunuz için bir kitle oluşturmanın zaman almasıdır. Blogunuzun veya web sitenizin fark edilmesini istiyorsanız, onu tanıtmak için arka uç üzerinde çalışmanız gerekir. Yalnızca bir terfi yöntemine güvenmek istemezsiniz. Yapmanız gereken en iyi şey, WordPress’e bakmak ve sizin için neler yapabileceğini görmektir.

WordPress, kendi yararınıza kullanabileceğiniz harika bir blog platformudur. Bunun nedeni, barındırma maliyetlerinde çok fazla para biriktirebilmenizdir. Blogunuzu veya web sitenizi öne çıkarmak ve web sitenize daha fazla trafik ve ziyaretçi çekmek için şablonları da kullanabileceksiniz.

Blogunuzun arama motorlarında görünmesini istiyorsanız bir WordPress eklentisi kullanmanız gerekecektir. Birkaç tane mevcut, ancak en popülerlerinden biri WordPress Easy Studios. Blogunuza veya web sitenize kendi kişisel dokunuşlarınızı eklemek için kendi kodunuzu da ekleyebilirsiniz. WordPress, blogunuza veya web sitenize entegre edebileceğiniz yerleşik bir alışveriş sepetine sahiptir. Bu en temel özelliklerden biridir, ancak bu aynı zamanda kullanımı en kolay özelliklerden biridir.

Blogunuzun veya web sitenizin işlevselliğini artıracak WordPress için bulabileceğiniz birçok harika eklenti vardır. Fikirleriniz tükeniyorsa, başlamak için WordPress şablonlarına da bakabilirsiniz. Blogunuzu veya web sitenizi özelleştirmek için kullanabileceğiniz birçok farklı şablon vardır. WordPress  şablonu ile birlikte görünüşüne ve çalışmasına bayılacaksınız.

Blogunuzun veya web sitenizin görünümünü değiştirmek istediğinizde, WordPress sitesinde bulabileceğiniz WordPress temalarını kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz harika bir tema tasarımları galerisi var. Doğru temayı bulduğunuzda, blogunuzun veya web sitenizin istediğiniz gibi görünmesini sağlayacak kodu yükleyebilirsiniz. Sadece biraz arama yaptıktan sonra, blogunuzu veya web sitenizi istediğiniz kadar harika görünmesini sağlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm kodları bulacaksınız.

WordPress, bloglarınız veya web sitelerinizle daha yaratıcı olmanıza yardımcı olabilecek harika bir yazılımdır. Çoğu kişinin WordPress’te kullandığı varsayılan temalardan bıktıysanız, WordPress  Templar’ı kullanmayı denemek isteyeceksiniz. Şablon, bloglarıyla yaratıcı olmak isteyen kişiler için harikadır ve blogunuzun öne çıkmasını ve fark edilmesini sağlar. WordPress harika bir blog platformudur, ancak blogunuzun farklı olmasını istiyorsanız, WordPress Şablonu’na bakmalısınız.

Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress Kalıcı Bağlantılar Ayarları Nelerdir ? Kalıcı Bağlantı Seçenekleri Ve Anlamları Nedir ?

Sitelerimizde olmazsa olmaz site içi SEO ayarlarının başında gelen ilk yapılması gereken hepimizin bildiği gibi wordpres kalıcı bağlantı ayarları  düzenlemesidir, WordPress sitemizde seo demek google arama motorunda bulunabilirliğimiz arttırmak için yaptığımız ayarlardır ve bu ayarların en önemliside kalıcı bağlantıları düzgün bir şekilde yapmaktır.Wordpress kalıcı bağlantı ayarları admin panelimizde ayarlar kısmına girdikten sonra kalıcı bağlantılar seçeneğinden yapılır, Bu bölüme girdiğimizde bir çok seçenek bizi karşılamaktadır tamda burada yapmamız gereken bazı ayarlar bizi seo açısından ilerilere taşıyacağı gibi yaptığımız ufak hatalar sitemizin bulunabilirliğini zora sokabilmektedir.

Kalıcı bağlantı ayarları WordPress sitemizde bir konu yayınladığımızda kullanıcıların sitemize geldiğinde tarayıcısından url kısmında gördüğü linktir bu linkin anlaşılır ve konu içeriği ile alakalı olması herzaman seo açısından faydalı olacaktır, Şimdi seçeneklerimizi ve anlamlarını anlatalım ve asıl bizim yapmamız gereken ayarımızı gözden geçirelim.

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

Aşağıdaki görsel ile 6 adet seçeneğimizi tek tek alalım ve hangisini seçmemiz gerektiğini görelim, bunlardan birtanesi hayat kurtarırken diğer 5 tanesi ise wordpress’in kendi varsayılan ayarlarıdır bizim tercihimiz ise en önemlisi olacak.

Düz >>>  Bu seçenek seçili iken yazdığımız makalelerimiz tamamen gereksiz bir yapı olarak karşımıza gelecektir örnek olarak https://domainadı.com /?p=123 Bu şekilde bir yapı ile seo için hiç bir faydası olmadığı gibi eksisi çoktur bu seçeneği tercih etmemeliyiz.

Gün ve isim >>>  Bu seçenekte ise yaptığımız makalelerimiz hangi tarihte hangi günde hangi yılda yayılmış olduğunu gösteren bir url ile beraber sonuna konu adımız gelecek şekilde istiyorsak eğer seçebiliyorsunuz tabiki de bu seçenekte bizim seo çalışmamız için hiç bir faydası olmayacaktır, örnek olarak bu şekilde bir url oluşturacaktır  https://domainadı.com/2020/12/22/ornek-yazi/ tercih etmemeliyiz.

 Ay ve isim >>> Bu seçenekte bir üst seçenek olan gün ve isim gibi hiç bir farkı yoktur burada eksik olan sadece gün olmamasıdır bu seçeneğimizde ise makalemizi hangi ay ve hangi yılda yayınladığımız eklendikten sonra ardında yazı ismimiz gelmektedir bu seçeneğide tercih etmiyoruz  örnek url oluşumu ise şu şekilde olacaktır, https://domainadı.com/2020/12/ornek-yazi/ Bu seçenek ile de işimiz olmayacak .

Sayısal >>>  Sayısal seçeneğide üst kısımda bulunan seçeneklerimiz gibi bize hiç bir faydası olmadığı gibi url kısmındada saçma şekilde rakamlar ekleyecektir ve seo açısından bizi diplere oturtmaya yarar başka bir faydasınız görmeyeceğiz örnek url oluşumu bu şekilde olur, https://domainadı.com/arsivler/123 tercih etmiyoruz bu seçeneği de es geçiyoruz.

Yazı ismi >>> İşte bizim en büyük seo dostu wordpress kalıcı bağlantılar ayarları için yapmamız seçeneğimiz budur en iyi iç seo ayarları için başlangıç ve en öneli ayarlarımızın en unutulmaması gereken seçeneğidir örnek url oluşucu akılda kalıcı ve direk domain adresiniz ardına makale başlığınızı yansıtmaktadır ve seo için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir url oluşumu şu şekilde olur,https://domainadı.com/ornek-yazi/  tam olarak bu seçenek seo ayarlarımızı yaparken bize lazım olan tek seçenektir bunu seçiyoruz bir tık atıyoruz ve kaydet diyoruz.

Özel yapı >>>  Bu seçeneğimizde ise yukarıdakilerin hepsini aynı anda yapabiliriz ayrı ayrı yapabiliriz tek tek yapabiliriz istediğiniz şekilde burada seçenekleri ekleyip çıkarabilirsiniz bizim asıl seçmemiz gereken yazı ismi seçeneğidir o yüzden bu seçeneğide geçiyoruz ve değişiklikleri kaydet diyip bitiriyoruz.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları bizim için çok önemlidir ve eğer sitemizi ilk sayfaya hatta ilk sıralara kadar çıkarmak istiyorsak yapmamız gereken kalıcı bağlantı ayarlarından Yazı ismi seçeneğini seçmektir işlemlerimiz bukadar ve artık seo ayarlarımızın en temel taşını oturtmuş olduk sormak istediklerinizi yorumlardan sorabilirsiniz hepinize kolay gelsin.

Web Siteyi Arama Motorundan Gizleme ?

WordPress Siteyi Arama Motoru Gizleme Nasıl Yapılır ? Neden arama Motoru Gizleme Yapmalıyız ? WordPress Siteyi Arama Motoru Gizlemenin Sebebi Nedir ?

Bir çoğumuz eğer bu şekilde arama motorunda arayarak bu konuya ulaşmak istiyorsak wordpress siteyi arama motorlarından gizleme seçeneğinin ne için kullanılacağını ve neden yapmamız gerektiğini biliyoruz demektir. Fakat bilmeyen insanlarda olduğundan bunun neden kullanmamız gerektiğinin açıklamasını yapmamızda fayda vardır.

Neden Sitemizi Arama Motorlarından Gizleriz ?

Daha yeni kurulmuş bir web sitesi tam olarak google için hazır değil demektir, daha sitemizde bir çok değişiklik yaparken bazı denemeler yaptığımızda örneğin sayfalar ekleyip silerken kategorilerimizi ayarlarken beğenmediğimiz hala hazır olmadığını hissettiğimiz anlarda bazı bölümleri siler yeniden düzenleriz makale yazdığımızda tam olarak seo uyumlu makale olmadığını düşündüğümüzde o makaleyi siler yenilemek isteriz veya bir tema kurduğumuzda hoşumuza gitmeyebilir tasarım olsun görsel olarak olsun değişmeyi düşünebiliriz bu durumlarda hala ayarlarımız tamamlanmamışken wordpress siteyi arama motorlarından gizleme seçeneği bizim yardımımıza koşar ne anlama geliyor bu gizleme işi diyorsanız arama motorlarının index seçeneği açık olduğunda ne yaparsak yapalım arama motorları yaptığımız herşeyi hemen googlede göstermeye başlayacaktır hoşumuza gitmeyen yerleri bile hemen googlede gösterime sokacaktır daha sonra insanlar googlede istemediğiniz şeyleri silinmesini istediğiniz şeyleri görerek sitenize geldiğinde aradıklarını bulamaz ve hemen geri çıkarlar seo açısından hiç iyi bir durum değildir o yüzden herzaman sitemizi tam haliyle hazır etmeden yayın hayatına geçirmemeliyiz bu yüzdende sitemiz yapım aşamasındayken herzaman arama motorlarından gizleme yapmalıyız.

       1)Wordpress Panelden Arama Motoru Engelleme

WordPress sitemizi arama motorlarının indexlemesini engellemenin en basit yoludur, bu yöntemi kullanarak çok basit bir şekilde arama motoru index engelleme yapabiliriz.

Öncelikle wordpress sitenizin kontrol paneline giriş yapıyoruz.

Panelimize giriş yaptıktan sonra Ayarlar>>Okuma seçeneğimize girdikten sonra yukarıdaki ekran önümüze gelecektir,burada en alta baktığımızda ;

 

Arama motoru görünürlüğü kısmındaki kutucuğu tıkladığımız da  arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesine engel olmaya çalış  butonunu aktif etmiş oluyoruz böylece artık sitemiz tam olarak hazır olduğuna karar verene kadar bu seçeneği bu şekilde tutuyoruz sitemizi tam hazır hale getirdiğimizde de aynı bu yolu takip ederek bu işareti kaldırıyoruz ve böylece çalışmaya başlayabiliriz .Ayrıca siteniz hazır olduğunda bu seçeneği kapatmayı unutmayalım arama motorları sitenizi artık görmez ve yazdığınız hiç bir makaleyi konuyu index yapamayacağından dolayı googlede hiç bir konunuzu göremez hale gelirsiniz buda emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir.

        2) robots.txt Dosyası İle İndex Engelleme

Bazı kişiler bu işlemi yapmakta daha profesyoneldir tam olarak siteyi arama motorlarından gizleme yapılıp yapılmadığından emin olmak için sistem dosyalarından kod yardımı ile kesin bir şekilde engelleme yöntemini kullanabilirler bu seçeneklerimizden ikinci yöntem ise bir robots.txt dosyası hazırlayarak arama motoru engelleme yöntemini aktif edebilirsiniz.

Öncelikle  FTP bilgileriniz ile filezilla veya hosting hesabınız üzerinden sitenizin ana dosyalarına erişiyorsunuz ardından daha önceden otomatik olarak oluşturulmuş olan robots.txt dosyanıza sağ tıklayarak düzenle seçeneğine tıklayın  veya masaüstüne alın orada not defteri ile dosyanızı açtıktan sonra aşağıdaki kodu dosyanızın içerisine ekleyin.

Gerekli kod;

User-agent:   *
Disallow: /

Yukarıdaki kodumuzu dosyamızın içine ekledikten sonra hiç bir değişiklik yapmıyoruz ve dosyamızı kaydedip aynı şekilde FTP aracılığı ile dosyamızı ana dizinimize ekliyoruz ve işlemlerimiz tamamlanmıştır.

Evet arkadaşlar gördünüz gibi her iki yöntemde gördüğünüz üzere çok kolaydır böylece siteniz henüz yapım aşamasında iken bundan sonra ilk yapmanız gereken wordpress siteyi arama motorlarından gizleme seçeneğini aktif ettikten sonra sitemizi yayın hayatına hazırlama işlemlerimizi tamamlıyoruz ve ardından arama motoru gizliliğimizi kapatıyoruz yapamadığınız takıldığınız noktaları yorum alanından belirtebilirsiniz iyi günler.

WordPress Güncelleme Nasıl Yapılır ?

WordPress Güncelleme Nedir ? WordPress Nasıl Güncellenir ? WordPress Güncellemenin Faydaları Nelerdir ?

WordPress Neden Güncellemeliyiz ?

               Wordpress nasıl güncellenir hakkında internette araştırma yapıyorsanız muhtemelen bir hata ile karşılaşmıssınız demektir, bu hataların bir çok sebebi olabilir.Bir Eklenti dahi wordpress sitenizi bozmaya yetecektir. WordPress sitenizi bozacak eklentilerden temalardan uzak durmalıyız kırılmış lisanssız ücretsiz dağıtılan tüm eklentiler temalar sitenizi bozmaya yetecektir, bunun yanı sıra wordpress kendi dosyalarından kaynaklı hatalar sebebiyle de sitenizde arızalar meydana gelebilir bu yüzden herzaman wordpress güncelleme işlemini yapmamız tavsiye edilir.

 1.  Wordpress güncelleme işlemi tüm kendi dosyalarındaki hataları giderir.
 2. Her güncellemede sevebileceğiniz verilen yenilikler ve özellikler. 
 3. tüm güncellemelerinde olduğu gibi son güncellemesi ile beraber gelen hız ve optimizasyon yenilikleri.
 4. Kendisine özgü yeni temalar eklentiler ve çok daha fazlası.

Bunları kaçırmamamız için herzaman wordpress sistemimizi her yeni güncellemede geç kalmadan yapmamız bizim faydamıza olacaktır hem güvenlik açıklarından kurtulmuş olduğumuz gibi hemde web sitemizin hız ve optimizasyon kazanmasından yararlanmış oluruz.

Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler

Güncellemeyi başlatmadan önce yapmamız gereken bazı şeyler mevcut bizim için çok önemlidir wordpress güncelleme öncesi karşılaşabileceğimiz tüm hatalara karşı kendimizi hazırlamamız gerekir, çünkü düşününki güncelleme başlattık biranda elektriğimiz kesildi veya internetimiz kesildi böyle bir durumda sitemizde bir hata giderirken birçok hataya sebebiyet verebiliriz bunlara dikkat etmeliyiz, tüm site yedeğimizi alalım.

WordPress Güncelleme İşlemi

Öncelikle tüm site yedeğimizi cpanel de backup modu ile yada program aracılığı ile filezilla olabilir tüm yedeklerimizi alıp bilgisayarımızda bir konuma kaydedelim ardından güncelleme işlemini başlatabiliriz.

WordPress admin panelimize giriyoruz, başlangıç sekmesi altından güncellemeler alanına giriyoruz burada sitemiz için gerekli olan tüm güncellemeleri görebildiğimiz alana erişim sağlamış oluyoruz temalar,eklentiler,wordpress güncellemelerini tek tıklama ile güncellemeye kavuşturabiliriz.

Yukarıda görselde gördüğünüz gibi ben son sürüm kullandığım için wordpress dosyalarımı yeniden yükleyebileceğimi göstermektedir, güncellemeye ihtiyaç duyduğunda şimdi güncelle seçeneği aktif olacaktır bu butona tıkladığımızda artık enson sürüm wordpress güncellemesini almış olacağız. En alt kısımda gördüğünüz gibi bir adet eklentimin güncellemesi de gelmiş buradada tüm eklentilerime güncelleme geldiğinde buradan güncellemelerimi yapabileceğim alandır.

Güncelleme esnasında panelden herhangi bir alana girmememeye dikkat edelim yoksa güncelleme duracaktır sitenizde problem olmasına sebep olabilirsiniz güncellememiz kısa bir süre içinde tamamlanmış olacak. WordPress dosyalarımızı cpanel aracılığı ile veya filezilla aracılığı ile dosyalarımıza erişerek internetten wordpress kendi sitesinden indirdiğimiz son sürüm dosyaları ilede güncellememizi yapabiliriz ama bu seçeneklere çok gerek olmadığından wordpress panelimizden güncellememizi çok basit bir şekilde tamamlayabiliriz.

WordPress güncelleme nekadar kolay olduğunu görmüş olduk bu şekilde sorunsuz güncelleme yapabilirsiniz ve ardından sitenizin hız optimizasyonu güvenlik açıkları ve hataları kalkmış olacaktır. Yardım’a ihtiyacınız olursa yorum yaparak sorununuzu belirtmeniz durumunda yardımcı olurum herkese kolay gelsin.

 

 

 

 

SSL Nedir Nasıl Kurulur ?

WordPress SSL nedir ? SSL nasıl kurulur? SSL önemi nedir?

SSL Nedir ?

SSL açılımı (Secure Socket Layer) olan bir güvenli giriş katmanıdır, günümüzde popüler olan tüm siteler ssl ile çalışmaktadır ssl olmayan hiç bir site kullanımı ve giriş tavsiye edilmez ve kullanmamalıyız , bu yüzden web site sahibi olan herkes wordpress ssl nasıl kurulur bilmesinde fayda vardır.  SSL olmayan bir site direk güvenliğimizi tehdit etmek için açılmış olarak nitelendirebiliriz ve güvenmememiz gereken web siteleridir bir sitenin güvenli mi güvensiz mi olup olmadığını anlamamız için başta google chrome olmak üzere bir çok internet tarayıcısı bize url alanında bize bildirim göstermekdir daha basit olarak göstermek gerekirse ;

Örneğin ;

Yukarıda ki görselimizde gördüğünüz gibi url http://  şeklinde başlayan hiç bir internet sitesine güvenmemeliyiz , fakat hemen yan tarafında bulunan ve url adresi https:// diye başlayan web siteleri güvenilirdir ve ssl sertifikaları mevcuttur. bir ürün satın alırken kredi kartı banka kartı girmeniz gereken sitelerde herzaman ilk dikkat etmeniz gereken şey ürünü bulduğunuz değil girdiğiniz web sitesinde ssl kullanımının olup olmadığını denetlemek olması gerekli siteye girer girmez tarayıcı kısmında url bölümünün hemen başında eğer kırmızı bir işaret varsa hiç birşeye bakmadan o siteyi hemen terk edin eğer hemen url başında yeşil bir kilit varsa ve bu site güvenilir ibaresi görüyorsanız orada gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabilirsiniz.

WordPress SSL Nasıl Kurulur ?

wordpress SSL kurulumu 2 seçenekte kurulabilir, birinci seçeneğimiz htaccess dosyamızı açıp kodların en altına https yönlenme kodlarını eklememizdir ikinci seçeneğimiz ve basit şekilde herkesin yapabileceği seçenek olan eklenti yardımı ile ssl kurmaktır.

tabiki bunları anlatırken web sitenizin kurulu olduğu hosting hesabınızın veya sunucu hesabınızın size ücretsiz olarak tanımlamış olduğu bir ssl sertifikanızın olduğunu varsayıyorum. eğer bir ssl sertifikanız bulunmuyorsa belli başlı sertifika alabileceğiniz web siteleri bulunmaktadır bunların en güvenilir olanları aşağıda sıralayalım.

 1.     http://www.rapidssl.com
 2. http://www.verisign.com/ssl/
 3. http://www.digicert.com/  

Yukarıda belirtmiş olduğumuz web sitelerinden kendinize özel ssl sertifikası alabilirsiniz ve güncel olarak bir çok web sitesi buralardan kendilerine özel ssl sertifikası almaktadırlar eğer hosting ve sunucu sağlayıcınız size ücretsiz bir ssl sertifikası sağlamayı kabul etmediği taktirde bu web sitelerinden kendinize özel ssl sertifikası almanızı tavsiye ediyorum eğer bir ssl sertifikanız yok ise google sizi kötü amaçlı site olarak algılayacaktır ve web siteniz spam’a düşecektir aramalarda çok kötü yerlere düşebilirsiniz seo açısından ssl kurulumu yapmanızda her zaman fayda vardır.

WordPress SSL Kurulumu Eklentisi

Ben size bugün kolay yöntem ve herkesin kullandığı seçeneği anlatacağım, diğer bir seçeneğimize gerek yoktur vaktinizi boşa harcamayın bu eklenti ile ssl sertifikanızı web sitemizde bloğumuzda veya eticaret sitemizde aktif etmiş olacağız.

Öncelikle wordpress kontrol panelimize girelim ardından eklentiler-yeni ekle yolunu takip ederek gelmiş olduğumuz bölümde sağ üst kısımda arama bölümüne (Really Simple SSL)  yazıp arattıktan sonra çıkan eklentimizi şimdi kur dedikten hemen sonra etkinleştir diyoruz.

Eklentimizi aktif ettikten sonra panelden ayarlar-SSL bölümüne gidikten sonra ilk çıkan ekranda ACTİVE SSL tıkladıktan sonra seçenekler kısmından önümüze gelen seçenekleri işaretleriyoruz.

Örneğin;

Yukarıda ki görselimizde gösterdiğimiz gibi işaretleri seçtikten sonra en aşağıdan kaydet diyoruz ve sayfamızı F5 ile yeniliyoruz kısa bir süre sonra web sitemiz ssl sertifikasına kavuşmuş olacaktır, bazı durumlarda tarayıcınızda bulunan çerezler yüzünden geç yüklenme olabileceğinden bu durum geçikebilir ama işleminiz tamamlanmıştır sorunsuz bir şekilde siteniz artık korumalı bir web sitesidir gönül rahatlığı ile web sitenizde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bugün ki dersimizde WordPress SSL Nedir Nasıl Kurulur ?    öğrenmiş olduk umarım sizlere faydası dokunmuştur yapamadığınız ve takıldığınız noktalar olduğunda yorum kısmından bana yazabilirsiniz konumuzu okuduğunuz  için teşekkürler kolay gelsin.

 

 

 

 

Pleks Panel Yeni Domain Ekleme

Sunucu Hesabına Domain Nasıl Eklenir ? Hosting Hesabına Domain Ekleme Nasıl Yapılır ? Cpanel Domain Ekleme İşlemleri ?

Eğer geniş opsiyonlu bir sunucu hesabına sahipseniz birden fazla domain adını hesabınıza ekleme yöntemi oldukça basit bir yöntemdir birden fazla domain ekleyebilmemiz için farklı farklı sunucu seçenekleri ve hosting seçenekleri bulunmaktadır hosting ve sunucu alırken bunlara dikkat etmeliyiz özellikleri kısmında kaç adet domain ekleyebileceğimizi gösterirler peki sunucumuzda pleks panelde domain nasıl ekleyebiliriz hep beraber inceleyip adım adım yapalım.

İlk olarak satın aldığınız hosting veya sunucu hesabımıza giriş yapalım hesabımıza girdikten sonra alan adları bölümünde alan adı ekleyin bölümünü buluyoruz ardından önümüze gerekli yerleri dolduracağımız form geliyor onları doldurarak işlemlerimizi gerçekleştirelim 

Örnek;

1)Alan adı >>> Bu alana eklemek istediğimiz domain adını doğru ve eksiksiz bir şekilde başında http veya htttps yazmadan domain adımızı  yazıyoruz.

2) Kullanıcı adı >>> Bu alan daha sonra bizim sitemizin ana dosylarınıza erişmemiz için gereken FTP kullanıcı adımız ÖNCEKİ derslerimizde anlattığımız şekilde erişim sağlamamız için gereken kullanıcı adıdır unutmayacağımız bişey yazıyoruz.

3) Şifre >>> FTP kullanıcı adımızın şifresidir yine dosyalarımıza ftp programları ile erişmek istediğimizde kullanıcı adı ve şifremiz istendiğinde şifremizi yazacağımız alandır herzaman karmaşık bir şifre yazmanızı tavsiye ediyorum noktalama işaretleri kullanmay unutmayalım hiç birzaman korsanlar bizleri bulmasın 🙂

4) şifreyi onaylayın >>> FTP kullanıcı adımızın şifresini ikinci kez doğru şekilde yazıp onaylıyoruz yanlış yazmamaya dikkat edelim yoksa işlemlerimiz devam edemez.

5) alan adını Let’s Encrypt ile koru >>> En önemli alanımız burası bu seçeneği işaretlemeyi asla unutmuyoruz bu alan bizim sitemizin tüm güvenliğini sağlayan ssl sertifikasını otomatik olarak sitemize uygulamaktadır aksi taktirde sitemize gelen kullanıcılarımız url kısmında koskoca güvenli olmayan site ibaresini görerek anında terk edeceklerdir bu yüzden herzaman ssl sertifikamızı yapmamız bizim için çok önemlidir tüm güvenlik açıklarımızı sağlayan seçeneğimizi tıklıyoruz.

6) tamam >>> tüm işlemlerimizi tamamladık ve artık tamam diyoruz domainimizi eklemiş olduk.

Domainimizi ekledikten sonra yapmamız gereken bir web sitesi kurmamız değilmi hemen wordpress kurarak sitemizin ilk inşahatını tamamlayabiliriz BURADAKİ dersimizi okuyarak wordpress nasıl kurulur hemen öğrenerek  sitenizin kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

WordPress kurulumumuzuda tamamladıktan sonra pleks panel yeni domain ekleme  nekadar kolay olduğunu hep beraber uygulamalı bir şekilde öğrenmiş olduk umarım sizlerde sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi tamamlayarak domain eklemenizi tamamlayabilirsiniz bir problem ile karşılaşırsanız yorum alanından bana ulaşabilirsiniz kolay gelsin.

 

Site Tema Adı Öğrenme

Bir Sitenin Kullandığı Tema Nasıl Bulunur ? WordPress Tema Adı Nereden Öğrenilir? WordPress Kullanılan Tema’nin Adını Öğrenme Yolları ?

WordPress tema öğrenme  aslında çok kolay bir işlemdir hem manuel olarak hemde belli başlı web siteleri bize bir sitede kullanılan temanın adının ne olduğunu kolaylıkla gösterebilir fakat temanın kullanıldığı sitenin wordpress tabanlı bir web sitesi olması gerekir, wordpress tema bulma  sitelerinde istediğimiz temayı kullanılan web sitesinin adını yazarak öğrenebiliriz.  Bir web sitesinin hangi temayı kullanmadığını öğrenme isteğimizin başlıca nedenleri bende dahil yeni bir projeye başlayacak oluyoruz yeni bir site açmak istiyoruz ama bir türlü hangi tema ile başlamamız gerektiğine bir türlü karar veremiyoruz kararsız kaldığımız anda ise  gezdiğimiz siteler kişisel blog siteleri devreye giriyoruz bu durum bize çok yardımcı oluyor site sektöründe yüz binlerce wordpress teması bulunmaktadır istediğimiz sevdiğimiz beğendiğimiz okadar çok tema var ki bir türlü karar veremiyoruz ve tema aramaya başlıyoruz ama birtürlü hangi temayı kullanacağımıza karar veremiyoruz böyle bir durumda sevdiğimiz beğendiğimiz bir sitenin tema adını öğrenerek onu satın almak istiyoruz, sizlerde öyle bir durumdaysanız şimdi wordpress tema bulma seçeneklerimize göz atalım.

WORDPRESS TEMA ADINI ÖĞRENME SEÇENEKLERİ

 1. Site kaynak kodlarından tema adını öğrenme
 2. WordPress tema sorgulama siteleri yoluyla tema adını öğrenme

Bu iki seçeneğimiz ile kesinlikle wordpress alt yapısı kullanan tüm sitelerin tema adını öğrenmemiz mümkündür istediğiniz hangi site olursa olsun kolaylıkla temanın adını öğrenerek temayı satın alarak veya ücretsiz ise indirip kullanabiliriz.

1)  Site kaynak kodlarından tema adını öğrenme yolu

WordPress tema adı öğrenmek için en kolay yolların başında bu seçeneğimiz gelir hemen korkmayalım site kaynak kodları ile tema adı öğrenmek diyince aklınıza kod bilgimiz olması gerektiği gelmesin kesinlikle hiç bir kod bilgisine ihtiyacınız bulunmuyor hemen örneklerle başlayalım;

örnek olarak sevdiğimiz ve sürekli takip ettiğimiz ve temasını beğendiğimiz bir sitemiz var ben wpmavi.com  sitesini sürekli takip ederim ve bir blog için temasının çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum bu yüzden ben wpmavi sitesinin temasını öğrenmek istiyorum, bunun için belirlediğimiz sitemizin ana sayfasına gidiyoruz ardından CTRL+U kombinasyonunu kullanıyoruz yada boş bir alanda sağ tıklayarak sayfa kaynağını görüntüle seçeneğine tıklıyoruz önümüzü binlerce koddan oluşan sayfanın kaynağı geldi burada temayı nasıl bulacağımıza gelirsek; CTRL+F   kombinasyonunu kullanıyoruz sağ üst kısımda arama butonu geldikten sonra themes , wp-content hangisi olursa yazıyoruz ardından aratıyoruz ve eğer site wordpress alt yapısını kullanıyorsa anında bize wp-content yazısının ardında temanın adını gösteriyoruz.

Örneğin ;

Gördüğümüz gibi wpmavi sitesi wordpress alt yapısı kullanıyormuş ve çok kolay bir şekilde temasının adını öğrenmiş olduk şimdi tema adımızı kopyalayarak googlede aratıp ücretli ise satın alma sayfasına ücretsiz bir tema ise indirme sayfasına giderek gönlümüz rahat bir şekilde işlemlerimizi tamamlayıp kendi sitemize kurma işlemlerini yapabiliriz sitenin kaynak kodları yöntemi ile wordpress tema adını öğrenme işlemi bukadar basit ve herkezin yapabileceği bir işlem olduğunu görmüş olduk.

      2) WordPress tema sorgulama siteleri yoluyla tema adını öğrenme

Aslında bu siteler bizim yukarıda yaptığımız gibi sitelerin kaynak kodlarını tarayarak çok hızlı bir şekilde bize temanın adını verebiliyor kendi sitelerinde gerekli yere sitenin tam adını yazdığımızda anında kaynak kodlarını tarayarak bize gerekli bilgileri veriyor ve bulduğu temanın satın alma sayfasına kadar yönlenmemiz için bize gerekli bilgileri de sunuyor kullanışlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyolar bazı website sahipleri tema isimlerini temanın kaynak kodlarından gizliyor yada saklayabiliyorlar bu yüzden bu web sitelerini denememizde fayda vardır bu web sitelerinin kodlamaları bunlar için yapılmış sonuçta bizim yapamadığımızı saniyeler içinde karşımıza çıkarabilirler

WordPress tema sorgulama sitelerinden bazıları ise şunlar ;

Yukarıda belirtmiş olduğum tüm web siteleri aynı çalışma prensibine sahiptir herhangi birtanesi ile wordpress alt tabanı kullanan websitelerinin tema adını öğrenebiliriz benim herzaman kullandığım 1. seçenekteki www.wpthemedetector.com     bu web sitesi benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor, öncelikle web sitemize giriyoruz ardından karşımıza çıkan alandan Site to check  yazan alana  az önce kaynak kodları yöntemi ile tema adını öğrenmiş olduğumuz wpmavi.com sitesini yazarak bulduğumuz tema adını birde buradan sorgulayalım alana wpmavi.com  enter basıyoruz ve kodları taramaya başlıyor.

Örnek;

Ve gördüğünüz gibi yine bizim kendimiz kaynak kodlarından arayarak bulduğumuz FlyingNews temasını yine karşımıza çıkardı. Ayrıca hangi versiyonun kullandığı temayı yazanın ve kodlayanın firma ismini temanın açıklamasına kadar bize bildirmiş bulundu ve isminin karşısında bize temayı satın alacağımız güvenli alana yönlenmemiz için tema firmasının orjinal sitesinide bildirdikten sonra sitemiz görevini tamamlamış oldu ve bizde sevdiğimiz ve kullanmak istediğimiz temanın adını öğrenmiş olduk gördüğünüz gibi işlemlerimiz bukadar basit ve kolaydır yardımcı olmamı istediğiniz farklı bir konuda yorumda belirtebilirsiniz herkese kolay gelsin.

Logo Nasıl Eklenir ?

WordPress logo nasıl eklenir ? WordPress logo neden yüklemeliyiz ? wordpress logo yükleme avantajları nedir ?

WordPress sitemiz için olmazsa olmazlardan birtanesi de logodur, ister kurumsa bir firmanız olsun isterse kişisel bir websiteniz olsun logo kullanımı her açıdan size fayda sağlayacaktır hem görsel olarak hem tasarım görünümü olarak hemde seo açısından bir çok faydası vardır bu yüzden wordpress logo oluşturma işlemini sitenizi kurduktan sonra ilk yapılacak işlerin başında olduğunu bilmemiz gerekir.

WordPress siteye logo ekleme işleminin bir kaç yolu vardır bunlar ise ;

 • FTP üzerinden dosyalarımıza erişerek logomuzu sistemimize yükleyerek.
 • WordPress admin panelinden tema ayarlarımızı düzenleyerek.
 • Hali hazırda kullanımda olan wordpress logo oluşturma eklentilerini kullanarak.

 1) Ftp Üzerinden wordpress logo yükleme

Ftp üzerinden dosyalarımıza ulaşarak veya cpanelden dosya yöneticisi üzerinden dosyalarımız içerisinden httpdocs-wp-content-themes-kullandığınız tema adı-images yolunu izleyerek buraya daha önce kendiniz oluşturduğunuz logonuzu ismi logo.png veya logo.jpg olacak şekilde yükleyerek ftp üzerinden wordpress logo yükleme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz bu kadar basit bir işlemdir bunu filezilla programı ile veya kullandığınız hostinginize göre cpanel veya pleks panelden dosya yöneticisi aracılığı ile yapabilirsiniz.

2) wordpress admin panelden tema ayarları ile logo yükleme

wordpress admin panelimize erişerek logo yükleme en kolay ve en basit yöntemdir günümüzde kullandığımız neredeyse tüm temalar bize bu seçeneği sunmaktadır kendi ayarlar bölümde header bölümünde logo alanı bulunmaktadır ben kendim publisher temasını kullandığımdan dolayı kendi temama göre anlatıyorum öncelikle admin panelimize girelim ardından (görünüm) seçeneği altında tema ayarları veya customize olarak görünür bazı temalarda direk yan kontrol panelinde tema ayarları-theme options olarak görünür bu  kısmı bulup tema ayarlarına girelim ardından header bölümünde veya genel kısmınde logo direk önümüze gelecektir.

Örneğin;

Yukarıda gördüğünüz gibi site logo kısmımızda upload logo tıklıyoruz ve hazırladığımız logomuzu seçiyoruz ve yüklüyoruz ardından önümüze direk geliyor

2. seçeneğimiz ise mobil telefonlar tabletler için ekstra farklı bir logo kullanmamız için bize sunulmuş bu bölüm her temada bulunmuyor çoğu tema tek olarak logo yüklemeye izin verir logomuzu seçiyoruz ve onaylıyoruz mobil ve masaüstü olarak farklı logolar kullanabiliriz. publisher temasını size öneririm arkadaşlar çok kapsamlı bir temadır kullanıcılarınıza yazı yazdığında bildirim gitmesini ayarlayabiliyorsunuz çerez politikaları ayarlamasına kadar herşey kendi panelinde mevcuttur lisanslı olarak kullanmanızı tavsiye ediyorum satın almak için TIKLAYINIZ.    En düşük paket ile başlayabilirsiniz domain lisanslı olacak şekilde tarafınıza teslim edilmektedir.

3) WordPress logo ekleme eklentisi

Yukarıdaki işlemlerimizin dışında wordpress logo ekleme işlemimizi basit eklentiler aracılığı ile de yapabiliriz. WordPress admin panelimizden eklentiler-yeni ekle bölümüne girdikten sonra sağ üstten Custom Site Logo yazarak arama yapıyoruz ve eklentimizi yükleyip aktif ediyoruz ardından ayarlarına girerek daha önce sitemize yüklediğimiz tüm seçeneklerden bile logo oluşturabiliriz seçtiğimiz her fotoğrafı özel genişlik ve yükseklik ayarlarını ayarlayarak temamızın başlıktaki logo bölümüne uygun hale getirebiliriz, Eklentinin özelliklerinde hem temaya duyarlı hale getirebilmek hemde oluşturduğumuz logoya vurgulu efektler uygulayabilirsiniz. 

wordpress logo ekleme işlemlerimizi bu 3 işlemden birini yaparak tamamlamış olduk artık bizimde sitemizde bir logomuz var hem tasarım açısından hem görsel açıdan hemde en önemlisi seo açısından daha sağlıklı bir sitemiz oldu umarım yaptıklarımızın sizlere faydası olmuştur düşüncelerinizi yorum bölümünden paylaşırsanız sevinirim iyi günler.

Exit mobile version