İnternet

2020 Yılının En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

2020 Yılının En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları Hangileri ? 2020 Ücretsiz Virüs Programları Ve Ücretleri ?

Geleceğin en iyi ücretsiz antivirüsünü ararken hangi ücretsiz antivirüs programlarına odaklanmalıyız? Bu sorunun cevabı, bir antivirüs programına sahip olma hedeflerimize bağlı olarak değişecektir. Bazı insanlar antivirüsün kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasını ister ve bu korumayı almak için hiçbir masraf istemezken, diğerleri antivirüsün casus yazılımlara, virüslere ve benzerlerine karşı koruma sağlamasını ister. İnternet büyüdükçe, İnternet’teki varlıkları gün geçtikçe artan kötü amaçlı yazılım türleri de büyüyor.

Pek çok ücretsiz antivirüs programı kötü amaçlı yazılımlara karşı iyi koruma sağlarken, çoğu kötü amaçlı yazılım koruma pazarı düşünülerek tasarlanmıştır ve bu nedenle İnternette çok büyük bir oranda tehdit olarak büyüyen casus yazılımlara karşı herhangi bir koruma sağlamaz. Yeni Windows işletim sisteminde bulunan Microsoft internet güvenliği özellikleri mükemmeldir,

ancak diğer tüm ücretsiz rakiplere karşı kesinlikle kendine ait olsa da, en iyi ücretli antivirüsün sunduğu özelliklerle tam olarak eşleşemez. Günümüzün yeni ücretsiz antivirüs programları pazarında, tam olarak ne aramanız gerekir? Bilgisayarınız için en iyi ücretsiz antivirüs programlarını edinmeniz için bazı ipuçları.

Herhangi bir iyi antivirüs ürünündeki en önemli özelliklerden biri virüs ve casus yazılım taramalarıdır. Bazı programlar yaygın tehditler için çeşitli taramalar sunabilirken, tarayıcınız ne kadar eksiksiz olursa, belirli tehditleri algılamak ve bilgisayarınızdan kaldırmak için o kadar donanımlı olacaktır. Pek çok ücretsiz program, bilinen tüm tehditleri algılama ve ortadan kaldırma kapasitesine sahip değildir, bu da sizi bilgisayarınızı korumak için yalnızca casus yazılım önleme ve casus yazılım taramalarına güvenmek zorunda bırakır.

Gerçek zamanlı koruma sağlamayan programlar, genellikle bir virüs salgınından sonra sonuç üretme baskısı altındadır ve sonuç olarak bilgisayarınızdaki dosyaların ve programların önemli bir yüzdesini kaldırabilir.

Her program kötü amaçlı yazılımlara karşı tam koruma sağlamasa da, bunu yapanlar en azından “kötü amaçlı yazılımdan” bir tür koruma sağlamalıdır. Kötü amaçlı yazılım, reklam yazılımları ve casus yazılımlardan hileli yazılımlar ve virüse kadar bilgisayarınıza zarar veren her şeyin genel adıdır. Birden fazla kötü amaçlı yazılımdan koruma programı edinmek her zaman akıllıcadır çünkü yeni tehditler ortaya çıkmaya devam eder ve daha eski olanlar her zaman bunları kaldıramaz.

Bazen, her virüs ve kötü amaçlı yazılımın kendine özgü özellikleri olduğundan, bilgisayarınızı düzgün bir şekilde korumak için birkaç ücretsiz antivirüs gerekebilir. Verimlilik uğruna, en iyi ücretsiz antivirüslerle gidin, çünkü bunların tümü, bilgisayarınızın optimize edilmesini ve sorunsuz çalışmasını sağlayacak sağlam bir kötü amaçlı yazılım koruması sağlamak üzere tasarlandı. Ücretli bir sürümle geniş bir tarama yapmak iyi bir fikir olsa da, fiyat için herhangi bir işlevsellikten ödün vermemek için dikkatli olmak isteyeceksiniz.

Her antivirüs, bilgisayarınızı tarayan ve isterseniz gelişmiş özelliklerini yüklemeniz için gereken seçenekleri sunan ücretsiz sürümlerle birlikte gelir. En iyi antivirüsün ücretsiz sürümlerini yüklemek ve ardından gelişmiş sürümlerini yüklemeye karar verdikten sonra ücretli sürümlere yükseltmek mümkündür.

Pek çok kişi bir yükseltme olasılığını unutur ve bir yükseltme satın almayı ihmal ettikleri için her şeyi kaybetmeye başlar. Yükseltme özelliği olmayan antivirüsler, ücretsiz sürümün süresi dolduktan sonra sizi askıda bırakacaktır. Çoğunlukla, bir virüsten koruma programı ücretsiz sürümün süresi dolduktan sonra yükseltme yapmanıza izin veriyorsa, bu virüsten koruma yazılımı kullanmaya değer.

Bir virüsten koruma aracında aramanız gereken diğer bir özellik, bir masaüstü yönetim aracı veya bir şifre yöneticisidir. İyi bir parola yöneticisi, masaüstünüzde otomatik olarak, her oturum açtığınızda karmaşık bir parolayı hatırlama ihtiyacını ortadan kaldıracak güvenli bir parola saklama yapısı oluşturacaktır. Güçlü bir parola yöneticisi ile, herhangi bir kimlik hırsızlığı tehdidi etkin bir şekilde etkisiz hale getirilecek ve internette gezinmek ve bilgisayarınızı çalıştırmak için çok daha fazla zamanınız olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu