İnternet

2020 Yılında Google’da En Çok Arananlar Neydi?

2020 Yılında Google’da En Çok Arananlar Neydi? 2020 yılında google’da En Çok Ne Aradık ?

2020’de Google’da en çok aranan şey neydi? Bu, cevaplaması kolay bir soru gibi görünebilir, ancak bundan başka bir şey değildir. Geçen yıl Google’da en çok aranan konu veya arama terimi neydi? Hadi bir bakalım. Açıkça başlayalım, 2020’de Google’da en çok aranan seçim sonuçları olacak.

Kuşkusuz geçen yıl en çok aranan konular Başkanlık yarışı, nihai sonuç, partiler ve kazanmak için yarışan tüm adaylar olmuştur. Geçen yıl en popüler aramaların listesine bakarsanız, seçim sonuçlarının Google’da en çok yapılan aramalardan biri olduğunu düşünürsünüz. Son on iki ayda iki yüz kırk milyondan biraz daha az arama yapıldığından, sonucun ne olacağını bulmak için büyük bir ilgi oluştu.

Her aday kazanmak için son hamlelerini yaptıkça, bu ilginin seçime giden yolda arttığı görüldü. 2020’de Google’da en çok aranan ikinci, “Google’da yıllar içinde en çok aranan şey” oldu. Obama döneminin sonunu yeni geçtiğimiz düşünüldüğünde, bu garip bir kombinasyon gibi görünüyor, ancak mantıklı. Obama yönetimini ve genel olarak hükümeti ilgilendiren birçok skandaldan sonra bile, insanların Google’daki en önemli trendlerin ne olduğunu öğrenmekle hâlâ ilgilendiklerini gösteriyor.

Elbette, bir sonraki başkanlık seçimi geldiğinde, bu haberler artık Google haberlerini yakından takip edenler dışında kimsenin ilgisini çekmeyecek.

Bu yılki listede Google’da en çok aranan başka ne oldu? Google’ın sosyal medyaya ilgi gösterdiği ilk yıldı. Google, arama sonuçlarının Facebook, Twitter ve Perfspot gibi popüler sosyal medya kuruluşlarından söz etmesini seviyor. Ayrıca, bu sosyal ağlarla ilgili haber hikayeleri ve diğer bilgilerin gösterilmesini de sever.

Aslında Google, kendisiyle ilgili her şeyi seviyor ve İnternet arenasının en büyük oyuncularından biri haline geldiğini görünce, şirketin kendi sosyal ağını barındırması şaşırtıcı olmamalı. 2020’de Google’da en çok aranan üçüncü, “Google’da yıllar içinde en çok aranan şey” oldu. Evet, sadece iki ila dört yıl önce ikinciye berabere kaldığı düşünüldüğünde, bu sayının üçe çıkması şaşırtıcıydı. Bununla birlikte, buna pazarlama perspektifinden bakarsanız, SEO çabalarınız için büyük bir destek olabilir.

Yüksek arama motoru sıralaması alan bir web siteniz varsa, bu, sitenizin sunduklarınıza ihtiyaç duyan kişiler tarafından görüldüğü anlamına gelir. Sizi Google’da en çok rağbet gören aramalardan biri olarak görürlerse, bu ziyaretçileri alma şansınız daha yüksektir. Son olarak, Google, haberleri bulma konusunda kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak istiyor gibi görünüyor.

Öyleyse, son dakika haberlerini ilk alan olmak istiyorsanız, şimdi harekete geçme zamanı. Google, daha fazla sosyal haber kategorisi içereceğini ima etti. Henüz yapmadıysanız, tüm bu seçenekleri kullanmaya başlamanın tam zamanı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu