Yeşilçam oyuncusu Abdi Algül 86 yaşındaydı

5808 izlenme01 Ekim 2019
Reklamlar
Yeşilçam bir oyuncusunu daha sonsuzluğa yolcu etti. Kemal Sunal filmleriyle tanıdığımız usta oyuncu Abdi Algül'ün ölüm haberini Onur Akay duyurdu. Algül'ün, son dönemdeki hali ise içler acısıydı. Algül, ciddi anlamda maddi zorluklarla boğuşuyordu.


3 AYLIK YAŞLILIK MAAŞI İLE GEÇİNİYORDU
Sanatçı Onur Akay, "Kemal Sunal'ın 'Tokatçı' filminde canlandırdığı 'Kara Borsacı' karakteri ile hafızalarda yer eden ve 170'e yakın filmde rol alan Yeşilçam'ın emektar oyuncularından 86 yaşındaki Abdi Algül'ü kaybettik. Eşi ile birlikte Fatih Cankurtaran Mahallesi'nde, Kemal Sunal'ın 'Sakar Şakir' isimli filminde senaryo gereği yanan bakkal dükkânının yanında, çok zor şartlarda ikamet eden Abdi Algül, sadece 3 aylık yaşlılık maaşı ile geçinmeye çalışıyordu ve maddi sıkıntılar içinde yaşıyordu." sözleriyle acı haberi duyurdu.

BASTONLA YÜRÜMEYE ÇALIŞIYORDU
Geçen sene uzun yıllar işsiz kaldığından dert yanan Algül, hatırlanmamaktan dolayı üzgün olduğundan bahsetmişti. Ayrıca sağlık sorunları da yaşayan usta oyuncu, ölümünden önce bastonla yürüyebiliyordu.

ABDİ ALGÜL KİMDİR?
Kemal Sunal'ın 'Tokatçı' filminde canlandırdığı 'Kara Borsacı' karakteri ile hafızalarda yer eden ve 170'e yakın filmde rol almış ve filmlerinde daha çok kötü adam rollerini canlandırmıştı. Algül, Kemal Sunal'ın en çok dayak yediği kişi olarak da bilinir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Partili Yavuz'dan Fatih Portakal Çıkışı ŞENTOP'UN YENİ VİDEOSU ŞOK ETKİSİ YARATACAK İMAMOĞLU TEHDİT ALTINDA !!! Süleyman Soylu İmamoğlu'nu Açıkça Tehdit Etti SON DAKİKA | Saadet Partisi 23 Haziran için İstanbul kararını verdi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Son durum;Erdoğan: 3 Kılıçdaroğlu: 18
{}