Anasayfa
29 Eylül 2019 ( 8945 izlenme )
Reklamlar

Süleyman Soylu, Fatih Altaylı'ya anlattı: Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben

Bakan Süleyman Soylu'nun kendisini aradığını belirten Altaylı, 

Soylu, "Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben davet etmedim, görmedim bile ama davet edilmemiş olsa niye bana nereye oturtalım diye sorsunlar. Belli ki, davet edilmiş” dedi.

Altaylı'nın yazısı şu şekilde:

İçişleri Bakanı beni maç geyiği yapmak için aramamış gecenin o saatinde. 
Dün okuduğunuz, Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı toplantıya neden katılmadığı ile ilgili yazıma yanıt vermek için aramış. 
“Yazınızı okudum” dedi Bakan Soylu, “Bildiğim kadarı ile durumu anlatayım” diyerek başladı anlatmaya.

Deprem gecesi geç saatte İstanbul’a gelmiş. 
Ve ertesi gün yapılacak toplantıyı bildirmişler kendisine. Ve sormuşlar, “Normalde bu toplantının protokolünde Belediye Başkanı yok ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıya katılacak, nasıl bir oturma düzeni yapalım” diye.

Ve sonunda şöyle bir oturma düzeni üzerinde mutabık kalmışlar. 
Ortaya Cumhurbaşkanı Yardımcısı oturacak, sağına ve soluna iki bakan, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın diğer yanına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Süleyman Soylu’nun diğer yanına da AFAD Başkanı.

Soylu “Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben davet etmedim, görmedim bile ama davet edilmemiş olsa niye bana nereye oturtalım diye sorsunlar. Belli ki, davet edilmiş” dedi.

“Belki söylemeyi unutmuşlardır” dedim. 
“Zannetmiyorum. Çünkü o toplantıya farklı birimlerden pek çok üst düzey bürokrat da katıldı ve bunların bazıları, mesela İtfaiye gibi, Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları. Hatta şöyle konuşuldu, ‘Toplantıya 9.30 gibi başlarız ama siz 10 gibi gelin o saate kadar anca konuları toparlamış oluruz’ dendi.

Biz 10’a doğru geldik, Büyükşehir Belediye Başkanı gelmeyince ne oldu diye sorduk, önceden yapılmış başka programı varmış. Kendisi katılamayacakmış diye bilgi geldi. Biz de onsuz başladık toplantıya” diye anlattı Soylu.

İçişleri Bakanı Soylu’ya “Bunları yazabilir miyim?” diye sordum.

“Tabii ki yazabilirsiniz. Ben olayın bildiğim kısmını anlattım size. Çağrılıp çağrılmadığına şahadet edemem. Ama çağrılmamış olsa yerini niye ayarlayalım. Ayrıca da Valimizi de aramadı. O bilgi doğru değil” dedi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ağaçlar Hakkında Biraz Bilgi Edinme Vakti FETÖ'cü iş adamının özel uçağına binenler arasında kimler var... Saray'la 468 görüşme Son Dakika | TELAŞ YAPTILAR NEYİ GİZLİYORLAR Erdoğan’ın Akrabaları Niye İdam Edildi ?