Sosyal medyanın konuştuğu piyasa yorumu!

3735 izlenme2019-10-08 10:06:07
Reklamlar
İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan bundan tam beş ay önce piyasalarda ileri vadeli işlem emirlerinde olağan dışı bir hareket olduğunu söylemişti. O video dün Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehditlerinin ardından sosyal medyada gündem oldu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ekonomisini Suriye operasyonu sebebiyle tehdit ettiği açıklamasının ardından dolar/TL hareketlendi. Dolar 5.80’in üstüne çıktı. Sosyal medyada ise enteresan bir yorum gündem oldu.

8 Mayıs 2019 tarihinde yani bundan tam beş ay önce Bloomberg HT'de yayımlanan Küresel Piyasalar isimli programda konuşan İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan 8 Ekim tarihli vadeli işlemlere dikkat çekerek oldukça yoğun bir alım satım faaliyeti olduğunu fakat sebebini bilmediğini söyledi.

Manukyan, döviz üzerinden aylar öncesinden 8 Ekim 2019’a yönelik yoğun bir ilgi olduğunu dile getirerek, “Ekim’in 8’ine 150 milyon dolarlık alma-satma tarafına opsiyon yazılmış. Ne olduğunu gerçekten bilmiyorum” ifadelerini kullanmış.

Manukyan yorumunda 8 Mayıs 2019 tarihinden beş ay sonrası için dolar alım satımı hakkında yoğun işlem trafiği olduğunu söylemişti. Manukyan’ın yorumları sosyal medyada gündem oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'a: Allah'tan sonra sen varsın diyen Ünlü Sanatçı Hayatını Kaybetti AKP'Lİ ALİ İHSAN YAVUZ BU SÖZLERİN ARDINDAN MİLLETTEN VE CHP'DEN ÖZÜR DİLEMELİ Dolar Fırladı Damat Beratın Konuşması Gündeme Düştü Karamollaoğlu, seçim için tarih verdİ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Akepe'li bir vekil Ankara'da ziyaret ettiği bir dükkandan böyle kovulmuştu