İBB önünde bildiri okuyanlar konuştu

14103 izlenme28 Haziran 2019
Reklamlar
Tekrarlanan 23 Haziran seçimleri öncesi belediye binası önünde Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan İBB personelleri konuştu. Açıklama yapan personeller "Talimatla oradaydık" dedi.

23 Haziran seçimlerinden önce belediye binası önünde toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan personel ilk kez konuştu.

Posta yazarı Tolga Işık, personelin aldıkları talimat doğrultusunda bildiriyi okuduklarını aktardı. Işık, personelin "Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Talimatla oradaydık" açıklamasında bulunduğunu bildirdi.

 Işık'ın, "İBB'de genel af yok!" başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"BİLDİRİCİLERDEN MESAJ VAR!"

"İBB önünde bildiri okuyan çalışanlardan iki gündür mesajlar yağıyor. Diyorlar ki “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Şu saatte burada olacaksınız olmazsanız işinizden olursunuz diye talimat geldi.

Mecburen gittik.” Doğru mu değil mi, işler terse dönünce mi böyle söylüyorlar bilemem. Ama kendilerinden gelen bilgi aynen bu. Muhtemelen bu eylemleriyle ilgili İBB’de bir disiplin süreci başlatılacaktır. Sürecin sonunda çalışanlar tehditle oraya getirildiyse tehdit edenlere, gönüllü geldilerse bizzat kendilerine ceza verilebilir."

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Öcalan Yerli Ve Milli Bir Şahsiyettir' Yeni parti kuruldu: Yaşam ve Adalet Partisi 'AKP seçime bir hafta kala çok büyük paralar dağıttı' VATANDAŞLARA SURİYELİ KIZ'A EVİNİZİ AÇARMISINIZ DİYE SORULDU

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Minik Kız'ın Ekrem İmamoğlu'na çağrısı izlenme rekorları kırıyor